Польща потерпає від повені: вода забрала життя 7 людей [ Редагувати ]
Найстрашніша повінь за останні десятиліття продовжує руйнувати Центральну Європу. У багатьох містах вода вже пішла на спад. Однак зустрічати велику воду готується Угорщина, поки що там підтопило кілька населених пунктів, і руйнування можуть бути ще більшими, а Польща продовжує тонути.
Вода руйнує мости, зносить автомобілі та будинки. Людей евакуюють вертольотами. Ці драматичні кадри вразили увесь світ.
Велика вода забрала щонайменше 7 життів. По всій країні запрацювали центри допомоги постраждалим, сюди цілодобово привозять одяг, їжу та все необхідне.
У зону стихійного лиха вирушають поляки, українці та білоруси. Волонтерка Вікторія закликає всіх українців, які зараз перебувають у Польщі, підтримати постраждалих. Каже: людям у затоплених містах та селах терміново потрібна питна вода, їжа, мийні засоби та одяг.
Вікторія Фещук, волонтерка HumanDOC:
Всі українці дуже добре пам'ятають, як поляки стояли на кордоні у перший день війни, забирали людей до себе в домівки. Люди збирали все, все було безкоштовно. Тому нам теж варто згрупуватися, долучилися до поляків і їм допомагати.
Разом з волонтерами у зону стихійного лиха вирушила і наша знімальна група. Зупинилися в місті, яке першим взяло на себе удар стихії.
Наталія Шумакова, кореспондентка:
На власні очі ми можемо побачити наслідки повені. Ми перебуваємо у містечку Глухолази на південному заході Польщі. Вода знищила цей міст, а тоді потоком хлинула вулицями. Тисячі людей були в ізоляції кілька днів.
Тепер місто оговтується від удару. На дорогах військова техніка, на вулицях працюють сотні польських військових. Вони розбирають завали та допомагають потерпілим. Частково обмежено в'їзд - знищені дороги місцевого рівня.
Місто Ниса. Одне з найбільших в Опольському воєводстві. Пошкоджено місцевий шпиталь. Вода стрімко прибувала і залила весь перший поверх - приймальне відділення лікарні. Хворих терміново вивозили гелікоптерами. Для цього, зокрема, залучили десятки вояків.
Загинув відомий у місті хірург Кшиштоф Камінський - лікар саме повертався з чергування. Його збила з ніг паводкова хвиля.
Домініка Спрінгер, керівниця організації HumanDOC:
Зараз найважливіше - врятувати цю лікарню. Ми привезли їжу, воду та різноманітні інструменти для рятувальників і волонтерів. Щоб вони зараз працювали й відновлювали. І щоб шпиталь знову міг приймати пацієнтів.
Влада діяла оперативно. Кризовий штаб відкрили у Вроцлаві. Нині саме місто Вроцлав очікує на кульмінаційну хвилю паводка. Містяни разом з рятувальниками працювали кілька днів - укріплювали набережну річки Одра.