У Брюсселі відбулася виставка західних компонентів в російській зброї [ Редагувати ]
Уламки "Шахедів" і ракет - у Європарламенті. У Брюсселі показали західні компоненти в російській зброї. Назбиралося таких зразків на цілу виставку. Подивитися на знахідки в смертоносному знарядді запросили й самих виробників незамінного для агресора начиння. Подробиці - дивіться далі.
Мікрочипи, плати, вогнетривкі елементи. Десятки компонентів російської зброї, що вбиває українців і руйнує інфраструктуру, виставили на огляд в одному з приміщень Європарламенту. В експозиції є зразки, які росія не здатна сама виготовити. Може лише купити у західних виробників.
Всеволод Ченцов, представник України при Європейському Союзі:
Для нас було важливо показати це і експертам, і компаніям-виробникам. Це по суті, такий, принаймні в Брюсселі, перший у нас досвід, коли компанії безпосередньо знайомляться зі своєю продукцією в російській зброї.
Усі зразки свіжі, виготовлені вже під час повномасштабного вторгнення. За час дії європейських санкцій. Спецпредставник ЄС з санкційних питань Девід ОʼСалліван визнає: попри докладені зусилля, агресор досі знаходить можливість імпортувати складники.
Девід ОʼСалліван, спецпредставник ЄС з питань санкцій:
Проблема в тому, що ці компоненти малі й доступні по всьому світу. Тому це питання не тільки певних компаній, які багато над цим працюють, а ми з ними контактуємо і попереджаємо про ризики, що їхня продукція може потрапити в росію. Ми взаємодіємо з третіми країнами, які слугують платформами для переправлення цієї продукції. Багато з них ввели жорсткі обмеження й ускладнили цей процес. Але щойно ми закриваємо одну лазівку, відкривається інша.
Утім, від запроваджених обмежень таки є ефект. Вони негативно вплинули на швидкість та надійність доставки необхідного агресорові обладнання, розповідає Владислав Власюк, уповноважений Президента України з питань санкційної політики.
Владислав Власюк, уповноважений Президента України з питань санкційної політики:
Ми вже зараз бачимо, що росія переплачує. росія не отримує все, що вона хоче. І це прямий результат тих санкційних обмежень, які запроваджено. Але цього вочевидь недостатньо. І я думаю, що ми з партнерами зараз продовжимо нашу роботу з тим, щоб зменшити максимально до нуля кількість мікроелектроніки, яку росія продовжуватиме отримувати.
Девід ОʼСалліван, спецпредставник ЄС з питань санкцій:
Це постійна робота. Питання санкцій буде постійною боротьбою, бо не можна недооцінювати здатність росіян шукати нові лазівки. Маємо шукати нові способи закрити нові лазівки. Тож безупинне зусилля. І воно триватиме, доки триватиме війна. І санкції триватимуть, поки росія вестиме незаконну воєнну агресію.
Девід ОʼСалліван каже, що ЄС разом з країнами "Групи семи" будуть й надалі фокусуватися на двох напрямках: посилювати чинні санкції та запроваджувати нові, щойно росія намагатиметься їх обходити.