Брюссель готує найболючіший 17-й пакет санкцій проти кремля [ Редагувати ]
У Брюсселі готуються вдарити по кремлю новою хвилею санкцій. Європейський Союз анонсував уже сімнадцятий пакет обмежень і обіцяє, що цього разу він буде не символічним, а максимально болісним. Коли й за що москва отримає нові "санкційні ляпаси" - розповість Юрій Куций.
Ударити по росії санкціями готується Європейський Союз. У Брюсселі анонсували: уже 20 травня затвердять 17 пакет обмежень одразу за чотирма напрямками: за агресію проти України, порушення прав людини, гібридну війну та використання хімічної зброї. Удар готують комплексний, прицільний і болісний.
Урсула фон дер Ляєн, президентка Єврокомісії:
Президент України Володимир Зеленський був готовий до зустрічі. Президент росії володимир путін - ні. І це показує його справжні наміри: путін не хоче миру. Тому ми посилюємо тиск. Саме для цього ми працюємо над новими санкціями.
До них увійде понад 130 окремих заборон, зокрема проти російського військово-промислового комплексу і так званого "тіньового флоту". А ще постраждають постачальники заборонених товарів із третіх країн та поширювачі кремлівської брехні. Загалом до 17-го пакета санкцій додали 75 нових компаній і фізичних осіб. А ще 200 суден, які допомагають обходити нафтові обмеження. Загалом у чорному списку ЄС уже понад 2500 імен та понад 300 суден.
І це ще не кінець. Єврокомісія вже готує 18-й пакет обмежень.
Урсула фон дер Ляєн, президентка Єврокомісії:
Ми готові робити ще більше, аби змусити путіна сісти за стіл переговорів. Багато хто з доповідачів це підкреслив. Ця війна має закінчитися. Джорджія Мелоні - ти це сказала, Кір Стармер - ти теж. Володимир Зеленський, разом з іншими, описав ті емоційні американські гірки, які ми всі пережили останніми днями. Щоб не було жодних сумнівів - ми хочемо миру. І тому вже готуємо новий пакет санкцій.
Деталі поки лише обговорюють, але деякі з них очільниця Єврокомісії вже оприлюднила.
Урсула фон дер Ляєн, президентка Єврокомісії:
Основні його пункти: санкції проти "Північного потоку-1" і "Північного потоку-2", нові обмеження для суден з так званого "тіньового флоту" росії, зниження цінової стелі на російську нафту, а також посилення тиску на фінансову систему рф. Бо ми хочемо миру. І час серйозно над цим працювати.
Тиск з боку Євросоюзу на москву не зменшується. Навпаки посилюється. У Брюсселі констатують: стосовно кремля ефективніше за дипломатію працюють лише послідовні та цільові обмеження.