"Укрпошта" поповнила парк розмінувальної техніки завдяки благодійній марці [ Редагувати ]
Майже чверть території України в результаті бойових дій замінована. Небезпека чатує й на цивільних - кажуть рятувальники. Тож щодня проводять розмінування. Для цього їм потрібна спецтехніка. І благодійники вирішили допомогти з нею. Що це за техніка та до чого тут пес Патрон - подробиці у наступному матеріалі.
Машина гуманітарного розмінування у дії. Створена вона на базі екскаватора.
Володимир Носов, голова наглядової ради компанії-виробника розмінувальної машини:
Дооснащували, робили дистанційне управління і навісне обладнання, яке виконує ці роботи, веде знищення мін. Може працювати на дистанції до 500 метрів, тобто людина, яка працює - вона захищена.
Утім, працювати оператор може і за кермом - кабіна броньована. Протягом години з використанням такої техніки реально очистити від вибухівки понад тисячу квадратних метрів території.
Сергій Рева, т. в. о. директора Департаменту заходів протимінної діяльності ДСНС України:
Україна є однією з найбільш замінованих країн у світі, і за попередніми лише оцінками потенційно забрудненими територіями вважаються 139 тисяч квадратних кілометрів - це близько 23-24 відсотки від всієї території України. На сьогодні ми нараховуємо вже близько з півсотні таких машин, які щодня залучаються на найбільш небезпечних територіях. Хочу сказати, що машини розмінування - це не про швидкість, це про безпеку персоналу, це про ефективність цієї роботи й це те, що зберігає життя і здоров'я наших людей.
Поповнити парк розмінувальної техніки ще однією машиною рятувальникам допомогла "Укрпошта". Кошти на придбання зібрали від продажу благодійної марки "Пес Патрон". Благодійна ініціатива стартувала 1 вересня 2022 року. До неї долучилося понад 200 тисяч українців.
Ігор Смілянський, генеральний директор АТ "Укрпошта":
Я дуже радий, що ми змогли закінчити цей проєкт. Але не просто закінчити, бо коли ми починали збирати, ми мали на увазі привести іноземну машину для розмінування. А сьогодні вийшло ще краще - ця машина, яку ви бачите, вона допрацьована українським виробником. Впевнений, що підрозділ Патрона, який був ідейним натхненником цього, зможе застосовувати кожен день, і головне, що будемо розміновувати нашу землю і хлопці та дівчата будуть залишатися живими.
Ганна Гвоздяр, заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України:
Ця машина - це продукт дійсно спільний - і виробника, і людей, які використовують. Ніхто нам не підкаже краще як нам розміновувати наші землі, ніж ті люди, які цим займаються. Україна має свій рельєф, Україна має свої ґрунти, вони дуже різні, у нас дійсно замінування відбулося в дуже різних регіонах України, і тому існування нашої машини, існування наших машин у майбутньому дасть нам можливість якнайшвидше і якнайякісніше очистити українську землю.
Саме ця машина нині вирушає на Чернігівщину. Але буде залучатися до роботи й в інших регіонах.
Михайло Ільєв, начальник частини підводного та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС у Чернігівській області:
Ритм роботи жвавий, тобто всі ми розуміємо, що бойові дії не закінчилися, ворог мінує, залишає після себе дуже небезпечні ділянки... Чим швидше ми все це розмінуємо, тим менше буде наноситися шкоди як цивільному населенню, так і тваринам... Особливо нашим дітям.
Виробники зазначають: за потреби готові випускати по дві вітчизняні розмінувальні машини на місяць. Тим паче, що ця техніка в рази дешевша, аніж закордонні аналоги.