Дрони, ШІ й кіберзброя: як Німеччина готується до війни з рф [ Редагувати ]
Уроки російсько-української війни. Німецький Бундесвер готується до сучасних бойових дій з використанням дронів, штучного інтелекту та кіберінновацій. Про останні розробки німецьких військових фахівців - далі в нашому наступному матеріалі.
Чотири з половиною секунди, щоби знешкодити ворожий дрон і врятувати своє життя. Керівник інноваційного хабу Бундесверу показує міністру оборони Німеччини тренінг. Його відтепер запровадять для всіх німецьких військових. Солдати вчитимуться вражати дрони противника за допомогою гвинтівки G36. Щоправда, під час тренування стрілятиме вона не бойовими патронами, а лазерними променями.
Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини:
Щойно ми побачили, що означає безпілотник на полі бою. Коли дрони, а їх стає все більше, летять прямо на піхотинців, атакують на великій швидкості, у них є лише кілька секунд, щоб відбити атаку. Ми повинні зробити цей тренінг елементом підготовки зі стрільби.
До війни дронів у центрі почали готуватися два з половиною роки тому. Коли німецькі військові зрозуміли, як змінилися на сьогодні бойові дії. Саме тут розробили сучасний безпілотник-перехоплювач. Він знаходить ворожі дрони за допомогою штучного інтелекту і знищує їх ударом на швидкості 300 кілометрів за годину. Коштує апарат істотно дешевше за ракети. Бо виготовлений з пластику і надрукований за допомогою 3D-принтера. Ще одна розробка німецьких фахівців - дрони, оснащені магнітометром. Ці апарати можуть виявляти протипіхотні й протитанкові міни та аналізувати схему їхньої установки.
Борис Пісторіус. міністр оборони Німеччини:
Загарбницька війна росії проти України щодня показує нам вагому роль дронів у бойових діях. Навіть мікродрони, виготовлені нашвидкуруч, можуть завдавати великої біди, убивати й травмувати людей. Щодня ми бачимо, як важливо, щоби військо мало системи захисту від безпілотників.
На роботу інноваційного хабу Німеччина виділяє 10 мільйонів євро на рік. Цього замало - вважає міністр оборони країни. У планах - збільшення фінансування. У рази.
Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини:
На прикладі України, ми бачимо, як сильно змінилася війна за останні десятиліття. Дрони, сучасні технології, програмне забезпечення, штучний інтелект відіграють роль, яку ще кілька років тому важко було уявити. Саме ці технології та кіберінновації відіграватимуть центральну роль у майбутньому.
На підготовку до сучасної війни в Німеччини є п'ять років. Принаймні, так вважає Борис Пісторіус. Урядовець не раз заявляв: росія може напасти на одну з країн НАТО у 2029.
Дрони та системи боротьби з ними Німеччина регулярно передає й Україні. Вони є майже у кожному пакеті військової допомоги від офіційного Берліна. Це, зокрема, розвідувальні безпілотники "Вектор" та "Гайдрун", протидронові рушниці та різноманітні системи виявлення дронів та радіоелектронної боротьби.