На Київщині відкрили нове поселення для літніх переселенців [ Редагувати ]
Порятунок для пенсіонерів і переселенців. У селі Колонщина на Київщині відкрили друге поселення для переселенців старшого віку. Ключі від нових квартир там отримали 27 мешканців. Чим забезпечено помешкання? Детально про умови в сюжеті Катерини Самойленко.
Олена отримала ключі від нової квартири. На Київщину жінка переїхала з Запорізької області. Каже: для неї це житло - початок нового життя, бо через війну втратила все.
Олена Покутня, переселенка із Запорізької області:
Війна до нас прийшла через неділю рівно, через Крим, через Мелітополь, і як зайшли через неділю, так і по цей день вони не вийшли. Навіть не треба вам розповідати. Абсолютно все, що наживав роками, все втрачено, все розкрадено, "руський мір" показав, як вони можуть спасати нас.
Олена разом із сім'єю покинула рідне місто у березні 2022 року. У Мелітополі залишила бізнес і житло.
Олена Покутня, переселенка із Запорізької області:
Машину продала, щоб закрити кредит, якій ми брали на розвиток бізнесу. Але росіяни розкрали його. Нічого не залишилось.
Втім у ці хвилини всі негаразди немов лишилися позаду.
Олена Покутня, переселенка із Запорізької області:
А зараз емоції сумасшедші, я зараз успокоїлась тим, що скоро буде зима, а я буду сидіти в теплій хаті. А ще до мене скоро... Син-військовий каже: мамо, мені вже за пів року положена відпустка, а я не знаю, куди до тебе приїхати, а тепер я приїду до тебе в гості.
Загалом 27 пенсіонерів-переселенців заселяються сьогодні в "Чудо-містечко".
Наталія Зубченко, директорка благодійного фонду:
Це люди, які опинились на межі виживання, це люди, які втратили житло, які були евакуйовані з зони бойових дій, це люди, які проживали в шелтерах, гуртожитках. Станом на зараз в містечку проживають 170 осіб. Ми також плануємо до кінця грудня заселити 170.
"Чудо-містечко" - один з проєктів, що заснував в Україні благодійник зі США Делл Лой Хансен. Переселенці отримують тут не лише квадратні метри. Їм дають безкоштовні обіди, вони мають можливість облаштувати власні городи. У містечку працюють бібліотеки, які також виконують функцію укриттів. У разі відключень світла, містечко оснащене генераторами.
Делл Лой Хансен, благодійник зі США:
Це містечко збудоване для людей похилого віку, які втратили житло. Здебільшого це пенсіонери, які все життя важко працювали, облаштовували свої оселі й врешті втратили все. Я хочу, щоб до кінця року в мене тут жило приблизно 600 родин.
На Київщині Делл Лой Хансен побудував уже три містечка, де зараз живуть кілька тисяч переселенців. Якщо це молоді родини з дітьми, вони можуть залишатися там до 5 років, сплачуючи тільки за комунальні послуги. Для пенсіонерів термін проживання у містечку не обмежений.