На Харківщині реалізують унікальний безпековий проєкт [ Редагувати ]
Унікальний безпековий проєкт реалізують на Харківщині. На важливих ділянках області встановили сучасні камери спостереження. Відео з них надходить в єдиний ситуаційний центр. Це допоможе правоохоронцям запобігати й розкривати злочини, а також координувати в разі надзвичайних ситуацій.
У цій невеликій кімнаті майже на всю стіну - монітори. Сюди надходить інформація з відеокамер, які встановлені на Харківщині. Оснащені системами наближення й тепловізійними модулями вони фіксують основні транспортні артерії та населені пункти регіону аж до кордону з рф.
Юрій Лемешко, начальник управління кримінального аналізу в Харківській обл.:
Якщо ви побачите на камеру, зараз проїжджий якийсь автомобіль, ви побачите, і номер автомобіля, і особу, яка за кермом перебуває. Якщо ми зупинимо це відео, ми зможемо розгледіти, навіть там ідентифікувати особу. В нічний час також це можливо.
Дані, які надходять до цього ситуаційного центру, обробляють інспектори. І на запит криміналістів можуть відстежити рух людей та будь-яких об’єктів.
В’ячеслав Чайка, інспектор відділу забезпечення систем відеозабезпечення систем відеонагляду та електронного контролю:
Є такий автомобіль, там виїхав звідти, де він зараз може знаходитись. Ми дивимося, ага, він там проїхав Полтаву в напрямку Києва.
Юрій Лемешко, начальник управління кримінального аналізу в Харківській обл.:
Ми можемо аналізувати, як масові заворушення, якісь незрозумілі, як колись були в нас "Редан", такий був напрямок руху. Наразі б камери дали нам можливість відстежити за типом одежі, за статурою, вік, в масках чи без масок, все інше.
За номером або кількома символами пошукова система видасть всі схожі авто. Покаже, де і коли вони проїжджали. У поліції кажуть: вже відстежили пересування підозрюваних. А на станції метрополітену за допомогою камер викрили кишенькових злодіїв.
В’ячеслав Чайка, інспектор відділу забезпечення систем відеонагляду та електронного контролю:
Хлопець з дівчиною ходили, сували руки в кишені, витягували телефони. І за допомогою камер ми прямо, ну, фактично відслідкували саму крадіжку. І його потім спіймали десь на блокпосту.
А ще важливо, що на цьому потужному сервері все відео зберігатиметься щонайменше місяць, а фотокартки – більше як рік. Хакнути чи перехопити їх не вийде.
Андрій Серватовський, заступник начальника відділу управління кримінального аналізу:
Всі відеопотоки йдуть по спеціальних захищених каналах зі своїм шифруванням. Все захищено. Просто так, як онлайн-камеру, подивитись не вийде.
У разі блекауту передбачене автономне живлення.
Андрій Серватовський, заступник начальника відділу управління кримінального аналізу:
Генератор встановлений дуже потужний. Обладнання все одно буде працювати. І проводити запис в постійному режимі.
Перші камери запрацювали вже наприкінці серпня. Дороговартісне обладнання для проєкту допомогли придбати благодійники – Фонд Говарда Баффета.
Олег Синєгубов, голова Харківської обласної військової адміністрації:
На цей проєкт витрачено наразі майже 2,5 млн доларів. Однак це, я ж кажу, це лише фундамент, тобто це сервери, це приміщення, це монітори, це навчання людей. Далі, звичайно, ця система дозволяє імплементувати в себе вже наявні камери, якщо вони, скажемо так, тієї якості, яка відповідає цій системі. А ця система, вона найвищої фактично якості й аналізу по суті в нашій державі.
Скільки камер спостереження вже встановлено, правоохоронці з міркувань безпеки не кажуть. Зауважують, крім прифронтових районів, вони є фактично у всіх громадах. Згодом планують додати в систему і камери підприємств та муніципалітетів. Бо головна місія цього проєкту – превентивна: запобігти злочинам і зробити життя на Харківщині безпечнішим.