Святкування Нового року: скільки коштує відпочинок [ Редагувати ]
Третій рік поспіль Україна зустріне Новий рік в умовах війни. Для багатьох - це нагода нарешті зібратися за одним столом у родинному колі. Однак певне пожвавлення фіксує і розважальна індустрія - бізнес замовляє святкові корпоративи, а сім'ї дедалі частіше планують мандрівки, бронюють готелі та заміські комплекси з бенкетом і шоу-програмою.
Які взагалі є варіанти в умовах воєнних обмежень і комендантської години та скільки вони коштують? Олену Логінову деякі суми приголомшили. Але моя колега каже: підібрати порівняно доступний відпочинок також можна.
Олена Логінова, кореспондентка:
Комендантська година, повітряні тривоги, загроза обстрілів. В таких умовах вже третій рік поспіль зустрічатимуть Новий рік. Як планують святкувати, де це можна зробити й скільки цього року може коштувати новорічна ніч? Зараз усе з'ясуємо...
Один із готельно-ресторанних комплексів на Київщині. Територія - 8 гектарів. Поряд - річка Десна. Тут ресторани, альтанки, лазня, будиночки для ночівлі, човнова станція, спортивні майданчики. Владислав показує нам залу ресторану, де зустрічатимуть гостей на Новий рік. Каже: цього року попит на корпоративи збільшився, а на святкування Нового року навпаки впав.
Владислав Нікулін, власник заміського розважального комплексу:
Ціни на все виросли, електроенергія подорожчала, їжа подорожчала, а зарплати ні в кого не ростуть, тому людям складно вже виїхати так за місто та святкувати Новий рік - це вже розкіш.
Владислав каже: на Новий рік до них приїжджають з усієї України. Здебільшого - сім'ї з дітьми. Ціни на новорічний бенкет і мешкання, запевняє, підняли неістотно...
Владислав Нікулін, власник заміського розважального комплексу:
Новорічна програма - 3000 грн, входить повноцінне меню, алкоголь, дозволяємо провести свої конкурси для дорослих та дітей, також виступи живої музики.
Владислав показує нам будиночки, в яких гості за бажанням можуть заночувати.
- Ось це таунхаус, так, а що тут всередині? - Окремі кімнати, холодильник, телевізор, чотири односпальні ліжка, санвузол. Подивіться, душова, туалет, фен - все, що необхідно... Є шампуні, гелі, можна взяти в оренду мангал, дрова до будиночка і відпочити. - І скільки коштує такий будиночок? - Якщо на новорічну ніч, то 5000 грн. На дві ночі на чотири особи.
Але є варіанти й значно дорожчі... В Інтернеті знаходимо заміські комплекси преміумкласу... Пропозицій - чимало. Вибирай, що на душу ляже, звісно, якщо гаманець дозволить. Телефонуємо в один із них.
- Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, скільки у вас коштує Новий рік відсвяткувати разом з ночівлею. І що входить в програму?
- Можемо запропонувати окремий будиночок шале з власною терасою - 22 950 грн. У вартість входять сніданки. Дві години на користування спа-зоною. Також новорічний бенкет - шоу-програма стосовно новорічної програми, вона починається з welcome drinks. Далі на вас буде чекати розважальна програма з нашим ведучим, буде діджей. Світове яскраве шоу від балерини, вишуканий банкет і розіграш вікенду на двох...
- Виходить майже 23000 грн з двох людей за добу проживання з банкетом та шоу-програмою.
На Київщині є й ще дорожчі варіанти. Та майже скрізь усе вже заброньовано. Приблизно в такій самій ціновій політиці святкування новорічної ночі у Львові - 5000 грн за бенкет із шоу-програмою. А як щодо курорту Буковель? Телефонуємо в один із комплексів у Паляниці... Нам пропонують пакет святкових послуг - на три дні.
- Для двох гостей залишився номер сімейний стандарт з балконом. В номері буде двоспальне ліжко, звісно, санвузол. По вартості номер буде коштувати 28 500 грн, в цю вартість входить триразове харчування, швидкісна українська кухня, зона спа, баня, джакузі, користування салонним озером з підігрівом гейзерами. Програма новорічний банкет оплачується окремо, вартість банкету - 5000 грн з дорослого.
І це не найвищі ціни. В одному з елітних готелів Буковелю нам запропонували номер на дві доби за 60 000 на день. А на саму новорічну ніч - усі місця вже розкуплені!
А чи є пропозиції для людей із середнім доходом, які теж хотіли б відпочити не вдома? Експерти з туризму кажуть: так, є. І ці варіанти теж мають неабиякий попит...
Ігор Губіліт, директор компанії-туроператора, краєзнавець:
Цього року, на відміну від попереднього, кількість туристів є невеликою в Карпатах, і ми так оцінюємо завантаження Карпат - це десь 50-70% від норми воєнного часу. Три дні десь, напевно, виходить близько 5000 грн. Входить проживання, дворазове харчування і бенкет до Нового року.
Та все ж уподобання українців змінилися щодо святкування Нового року в умовах війни - розповідають експерти. Люди вже не так полюбляють гучні святкування, феєрверки чи танці...
- Я буду вдома, в колі сім'ї...
- Я теж вдома, а син старший поїде компанією десь по Україні.
- Просто вдома, ніяк, нічого особливого...
- У нас війна в країні, чоловік поранений в лікарні...
- Поки не готові до такого шумного свята, насправді більше хочеться сім'єю, бо сім'я - це найбільша цінність зараз...
Ігор Губіліт, директор компанії-туроператора, краєзнавець:
Зменшилась кількість охочих святкувати Новий рік десь поза межами дому, ми розуміємо причину, по-перше, багато хто воює, багато хто за кордоном А є такі люди, що вже декілька років не виходять з дому, тому власне одна з причин того, що зменшилася кількість людей, які їдуть поза межі дому зустрічати Новий рік.
Узагалі ринок розважальної індустрії в Україні сильно постраждав в умовах повномасштабного вторгнення - не приховують експерти. Але починаючи з минулого року почав оживати. І навіть з'явилася нова тенденція - святкувати корпоративи не наживо, а онлайн, через відеозв'язок. Таким чином є можливість об'єднати людей, що працюють в одній компанії, але в різних куточках світу.
Денис Сидора, засновник івент-агенції:
Це все-таки дешевше в рази, чим повести всіх кудись в Україну чи за кордон, і там теж робити святкування чи team building, тому онлайн-заходи - це стає номер один у нас.
Денис розповідає: цьогоріч ціни на новорічні корпоративи зросли.
Денис Сидора, засновник івент-агенції:
У ведучих був дуже активний рік по весіллях, і вони почали підіймати ціни, і ми дійшли до кінця року, що ведучі коштують десь порядку до 20-30% плюс до того року. У середньому якщо брати 2000 грн на людину. Плюс програма від 50 до 60 000 грн, то десь 100-150 000 грн на корпоратив на 50 гостей. Це тільки ведучий, звук з діджеєм, якась програма мінімальна. Казати до війни, наприклад, ринок дуже швидко зростав, зростав і на дорогі позиції теж, то зараз він зростає на такі середні й дешеві позиції. Середня ціна ведучого 700-1000$, якщо це класний ведучий, його всі знають, там івент-агентство, клієнти. Наприклад, в тому році він міг за 500$ зробити, в цьому 700-800 каже, а зірки коштували й ведучі 4-5-6000$.
Та навіть, якщо компанія хоче провести корпоратив, ані гучних святкувань, ані запальних танців на вечорі не буде.