На Київщині збудували три сучасні укриття для шкіл [ Редагувати ]
Безперервна освіта у школах. На Київщині відкрили 3 укриття, в яких школярі зможуть навчатися під час російських повітряних атак. Сховки облаштовані усім необхідним для довготривалого перебування. Який вигляд мають та чим оснащені - дивіться далі.
У нас є дві зони для початкових класів, зона для середніх і старших класів. У нас є запаси води, в нас є електрочайники, в нас є ліхтарики, це все знаходиться у підсобних приміщеннях. Також в укритті є і душові кабіни, туалети.
А ще меблі, системи вентиляції та охорони, роздягальні, медичні пункти, складські приміщення із запасами їжі та води. У цьому укритті, що в ліцеї села Фурси на Київщині, є все, аби під час тривоги діти та вчителі могли не просто сховатися, а й продовжити навчання.
Тетяна Єжова, директор Фурсівського ліцею-гімназії:
Ми тут навчаємося, можна передивитися різноманітні фільми по програмі, також є інтерактивна дошка для використання вчителем під час викладання предмета.
Укриття розраховане на те, аби в ньому одночасно могли перебувати майже пів тисячі учнів і педагогів. Раніше цей шкільний підвал уміщував удесятеро менше людей.
Тетяна Єжова, директор Фурсівського ліцею-гімназії:
До цього ми працювали у три зміни, тому що у нас було найпростіше укриття на 50 чоловік. Діти, звісно, дуже в захваті й дуже задоволені. А найбільше задоволені батьки та педагогічний колектив, тому що ми зможемо тепер навчатися в одну зміну. І це буде повноцінне навчання, очне навчання.
Таких сховків на Київщині облаштували вже близько тисячі трьохсот, звітують у Київській обласній військовій адміністрації. Усі спроєктовані за державними стандартами безпеки: кожне з двома виходами, доступне для людей з інвалідністю, містить спеціально облаштовані вбиральні та написи шрифтом Брайля. Деякі навіть мають захист від радіації.
Руслан Кравченко, начальник Київської ОВА:
Якщо буде якийсь сильний удар ворога або хімічний удар, то воно забезпечить безпеку для дітей. Ми укриття будуємо подвійного призначення, щоб після настання миру, настання перемоги України ці укриття використовувались для додаткових занять, для спортивних якихось занять.
Для людей з особливими потребами передбачений підйомник. Тут людина заїжджає і безпосередньо натискає на кнопочку вгору чи вниз, і можемо рухатися.
У цьому ліцеї містечка Узин конструкція будівлі дозволила встановити ліфт для зручності. Тут комп'ютерні класи, а ще спальні місця для понад 90 дітей.
Валентина Синиця, директорка школи:
Тут завантажені уже програми, уроки. Це дає можливість проводити нам безперервний навчальний процес. Тобто у разі повітряної тривоги діти із закладу переходять в укриття й уроки продовжуються за розкладом.
Подбали у закладі й про енергонезалежність у разі відключень світла.
Валентина Синиця, директорка школи:
Тут працює система, дійсно, воно енергонезалежне, тому що усе на акумуляторах, усе на інверторах, і все воно буде працювати.
За даними Київської обласної військової адміністрації, від початку повномасштабного вторгнення на Київщині вже вдалося відновити та осучаснити майже 90 відсотків пошкоджених навчальних закладів і укриттів. Ще близько сотні сховищ на етапі проєктування та будівництва. Посадовці кажуть: кінцева мета - створити безпечні умови для навчання дітей у кожній школі регіону, які російські вояки нещадно руйнували на початку повномасштабного вторгнення.