Колядували та купались в морі: в Одесі провели Розколяду [ Редагувати ]
Стародавні пісні, колядки та купання в морі. В Одесі провели Розколяду. Це дійство, яке традиційно завершує період різдвяно-новорічних свят. У чому особливість обряду - розкаже Андрій Анастасов.
На одеському пляжі "Ланжерон" відзначають Водохреще. Температура морської води та повітря майже однакова - плюс шість градусів. Але це не зупиняє охочих зануритися, щоб зміцнити здоров'я та дух.
Ірксіана Лінгхардіс, жителька Одеси:
Такі освіжаючі відчуття! Просто здорово! Після такого купання стільки емоцій, що навіть бракує слів!
Костянтин, житель Запоріжжя:
Відчуття чудові! Просто мурахи по тілу - я три роки не був на морі!
Але цьогоріч у пірнальників є незвична група підтримки. Молодь в національному вбранні, музики та хористи.
Коляд, коляд, колядниця! Добра з медом паляниця! А без меду не така - дайте, дядьку, п'ятака!
Кількадесят одеситів зібралися, щоби привітати українців зі святами. І саме на Водохреща - фінальний акорд.
Анна Пайкіна, співорганізаторка свята:
Ми вирішили забратись на Маланку тридцять першого числа і виявилося, що було дуже багато охочих і дуже багато людей, які сказали: ой, ми теж хочемо послухати і ми теж хочемо ще поспівати. І ми вирішили зібратись ще раз на Розколяду.
Вся наша родина, рідна Україна, радуйся, ой, радуйся, земле, син Божий народився!
Після колядування, танців та пісень, за традицією, спалюють Дідуха, який на Святвечір та Різдво стояв в українських домівках на почесному місці.
Марічка Дімова, учасниця свята:
І відповідно це як завершення певного циклу, що, наприклад, свята уже пройшли, уже точно прийшов Новий рік, прийшов Йордан - Христос хрестився. І тобто це, можливо, спалення всього, що було доти, і початок чогось нового.
Оксана Шубінок, співорганізаторка свята:
Ціль наша - це продовження наших традицій, відновлення українських традицій і показувати це дітям, які наряди в нас, які образи, аксесуари - особливо для дівчинки це актуально.
Водночас на гулянні продавали різдвяну кутю та солодкі пиріжки. Зібрані кошти підуть на потреби Збройних Сил України.
Світлана Бєляєва, учасниця свята:
Ми збираємо на 137 ОбМП, це морська піхота - на авто, на спринтер, бо дороги дуже погані - потрібно авто, яке буде більш прохідне, це дуже важливо на фронті, бо це виконання бойових завдань, це евакуація, це ротації бійців, це підвіз їжі, боєприпасів - це важливо, а також на авто для 109 ТрО.
Святкувати у такому етноформаті одеситам до вподоби. Тож наступного разу планують зібратися вже на Масницю наприкінці лютого.