У Києві відбувся ювілейний "МоржFest-2025" [ Редагувати ]
У Києві напередодні відзначили Водохреще. Кілька сотень людей змогли доєднатися до традиційного фестивалю - спільноти любителів загартовуватися "МоржFest". Долучилися й наші захисники. Як усе було - бачив Анатолій Журавльов.
У столичному парку "Муромець" велелюдно. Жінки й чоловіки, діти й дорослі - усі відзначають Водохреще.
Слава тобі, Христе, Боже наш, що явився і світ просвітив!
Дійство відбувається в межах фестивалю "МоржFest". Організатори вже втринадцяте проводять захід. В програмі різні активності.
Відбулися й спортивні запливи. Олена долала дистанцію у 25 метрів на швидкість.
Олена Столярчук, відвідувачка "МоржFest-2025":
Я вже восьмий рік беру участь у цьому заході. І не зважаючи на те, що іде війна, наші люди підтримують один одного, гуртуються і дуже приємна атмосфера і гарне свято. І яке нам дуже зараз усім потрібне, тим паче - тим хлопцям, які прийшли з війни і теж беруть участь у цьому заході.
А наші оборонці - головні гості тут, кажуть організатори.
Юрій Зозуля, організатор "МоржFest-2025":
Війська сказали, що нам потрібні здорові загартовані хлопці і здорові загартовані дівчата. Тому що сила нації і перемога - в здоровому населенні. Тому у нас основна ідея - це ЗОЖ, здоровий образ життя. Ми хочемо, щоби всі українці долучилися до цього яскравого дійства під назвою моржування, загартовування в ополонці.
Для ветеранів російсько-української війни фахівці також провели майстер-клас із фізичної реабілітації. Не встояли наші захисники й перед можливістю зануритися у зимову водойму.
Мирослава Смирнова, директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА:
Змогли закупити отакі погрузчики і сьогодні вони слугують нашим військовим, і робимо максимально все, щоб місто було інклюзивним, і щоб такі погрузчики були по місту саме на локаціях, де є вода, і люди могли відпочивати зі своїми сім'ями, щоб вони не замикалися.
Організатори "МоржФесту" сподіваються, що після такого дійства до спільноти любителів загартовуватися - доєднається ще більше людей. Реабілітологи таку ідею підтримують.
В'ячеслав Запорожець, керівник протезно-реабілітаційного центру "Tytanovi":
Треба здати аналізи, проконсультуватися з лікарем, поміряти тиск - і вперед. У нашому реабілітаційному центрі десь 30% занять - це спорт. І саме вода - басейн, вода відкрита - це дуже допомагає. Це дає енергію, це дає дофамін, це і психологічно допомагає.
Ой, як хорошо! Ето же "вандрфул" какой-то! О!