Рамштайн-25: чого ще бракує ЗСУ для перемоги [ Редагувати ]
808 мільярдів доларів - у стільки обійдеться поразка України одним лише Сполученим Штатам. Американський інститут підприємництва підрахував: якщо росія рухатиметься далі на захід, США вимушені будуть стримувати агресора вже у Європі. І це обійдеться у гігантські витрати. З цих і не тільки причин союзники обговорюють посилення ЗСУ на військовій базі "Рамштайн" у Німеччині. Окрім нагальних потреб, ідеться про довгостроковий план оборони на найближчі два роки. Чого ще потребуємо, а чим уже вдало користуємося - в матеріалі Анни Басової.
На військову авіабазу "Рамштайн" на заході Німеччини глава Пентагону Ллойд Остін прибув напередодні. Вже за добу тут говоритимуть про план оборони України щонайменше на два роки наперед у ході 25-ї ювілейної Конференції в однойменному форматі.
Сьогодні на базу "Рамштайн" особисто прибув президент України Володимир Зеленський. Головний запит до союзників - пришвидшити поставки обіцяних систем протиповітряної оборони, про які говорили ще на саміті НАТО у Вашингтоні. Заразом пригадав нещодавній теракт росіян у Запоріжжі. Вважає, щоб знекровити ворога, потрібна не лише зброя, а й економічний тиск, щоб в агресора не було можливості продукувати нові ракети та дрони.
Володимир Зеленський, президент України:
Ми знаємо, як закінчити війну з гідністю вже цього року. росія збільшила свій воєнний бюджет на 2025 рік на 25 відсотків. Треба позбавити їх коштів. путін закінчить війну тоді, коли його оточення скаже йому, що на ведення війни вже немає грошей.
Першими оголошення роблять Сполучені Штати. Останній від адміністрації Джо Байдена пакет вартістю у пів мільярда доларів міститиме додаткові ракети для ППО, боєприпаси й оснащення для винищувачів Ф-16.
Їх на озброєнні Повітряних сил наразі менш ніж два десятки. Щоб повністю закрити українське небо, необхідно вдесятеро більше, вважає президент Української асоціації пілотів Геннадій Хазан.
Геннадій Хазан, президент Української асоціації пілотів:
Наші 200-250 літаків могли б одночасно виконати шалене завдання – знищення десятків цілей. Це показало б рф, що все, крапка, повітряний простір України належить Україні. І це унеможливило б застосування таких елементів озброєння як КАБи та дещо інше.
Та мати стільки американських літаків не обов'язково, наголошує експерт. Адже в України є свій авіапарк МіГ-29, які можна модернізувати до належного рівня. Ба більше, саме з них ЗСУ можуть знищувати ворожі цілі без застережень, адже на це не потрібні дозволи з-за кордону. Також доповнять бойові можливості й французькі "Міражі", на них очікуємо у найближчі місяці. Окрім власне літаків, Франція готова навчити українських пілотів і механіків.
З землі захищатися допоможе німецька техніка. Уже відомо: Берлін передасть 12 новітніх систем протидронової оборони Kinetic Defence Vehicle, які здатні виявляти та знищувати БпЛА за півтора кілометра, при цьому самі залишаються непомітними для радарів. За потреби, кажуть розробники, установку легко адаптувати під додаткове озброєння чи змінити шасі.
Загалом для підтримки Збройних сил України в межах Контактної групи "Рамштайн" уже діють вісім коаліцій.
Це авіаційні та морські спроможності, інтегрованих систем протиповітряної та протиракетної оборони, коаліції з артилерії та бронетанкової техніки, розмінування, дронів і IT-коаліція. Кожну очолюють країни-лідери, що координують роботу решти членів, при цьому деякі беруть участь одразу в кількох об'єднаннях.