Українська команда вперше виграла Кубок Європи з індорхокею [ Редагувати ]
З-під обстрілів на п'єдестал. Золото у змаганнях з індорхокею привезли додому спортсменки муніципального клубу "Сумчанка". Вперше українки перемогли на Кубку європейських чемпіонів, а гравчиня команди стала найкращою нападницею турніру. "Сумчанки" змогли обійти своїх найзатятіших суперниць з Нідерландів та Німеччини. Як у прикордонному місті під постійними обстрілами тренуються чемпіонки? Бачила Юлія Зайцева.
Останні миті фінального матчу Кубка європейських чемпіонів з індорхокею. Нічия в основному часі, вирішальні буліти й нідерландки не забили.
Вперше в цьому турнірі перемогла українська команда – клуб "Сумчанка".
До постійних тренувань спортсменки повернулися з особливим натхненням.
Це на все життя, це такі емоції, вау, круто, не віриться досі.
Узимку в залі – індорхокей, улітку – хокей на траві. Постійні ворожі обстріли та тривоги не завадили заняттям.
Катерина Шоколенко, гравчиня МСК "Сумчанка":
Ми навіть виходили в укриття, ми там сиділи, чекали, а потім ми виходили й продовжували тренування. "Шахеди", ракети, страшно, тим паче, що ми живемо в місті Суми, близько до кордону, але ми віримо в перемогу, віримо в наших ЗСУ.
Карина захопилася спортом у 13. На турнірі вона стала найкращою бомбардиркою, на один гол обігнавши суперниць.
Карина Леонова, гравчиня МСК "Сумчанка":
Німеччина вигравала разів 20, а то і більше, потім Голландія, там ще додавалися якісь клуби, і ось нарешті "Сумчанка", Суми, нарешті ми їх трішки розбавили.
Щодня тренування на паркеті і обов’язково фізичні навантаження - розповідає очільниця команди. Утім, додає для спортсменів такий розпорядок допомагає скинути емоції.
Євгенія Мороз, капітан команди:
Якщо звичайно не прилітає десь поруч, а ти просто тренуєшся, то ти поринаєш у той світ, коли це було до війни, коли було все спокійно, і ти просто грав в хокей. Така ж невеличка терапія.
Дівчина показує основні навички гри в індорхокей.
Граємо лише цією стороною ключки, цією грати не можна, тримаємо – ліва рука з гори, коли дітки записуються, вони завжди намагаються взяти правою, ні, у нас лише ліва. Правша, лівша не має значення.
Гра лише здається легкою - зауважує тренер команди. Найкраще для дітей розпочинати заняття вже з 4-5 років.
Євген Бондаренко, тренер МСК "Сумчанка":
Пристойний рівень витривалості, гнучкості, координації, швидкості, тому цей вид спорту складний, дітей обирають перш за все за показниками швидкісними, координаційними, і, звісно, технічна складова, той хто володіє ключкою на високому рівні, той і в пріоритеті.
З початку великої війни склад команди змінився майже на половину. Та серйознішою загрозою для неучасті в міжнародних змаганнях ледь не стали кошти. Їх українська федерація мала надіслати на європейський рахунок. А вони раптом зникли.
Світлана Макаєва, головна тренерка МСК "Сумчанка", тренерка Національної збірної України з індорхокею та хокею на траві:
Прокуратура розбирається, але там все видно і ясно, як вони повідомили, гроші були тупо вкрадені, зняті з рахунків, виведені. Накопичився борг понад 32 тисячі.
Сплатити борг і уникнути дискваліфікації допомогли благодійники. Але тепер усі команди починатимуть шлях з найнижчого дивізіону. Та окрилені недавнім успіхом "Сумчанки" на це не зважають.
Спортсменки мають мету - участь в Олімпійських іграх. Хоча наразі для цього є багато перешкод.
Світлана Макаєва, головна тренерка МСК "Сумчанка", тренерка Національної збірної України з індорхокею та хокею на траві:
У нас майже немає можливості тренуватись, готуватися, немає ні стандартного поля, ні суперника. Це те, над чим ми хочемо дуже багато працювати, щоб все-таки хокей на траві розвивався в Україні.
У квітні "Сумчанка" представлятиме Україну в Європейській хокейній лізі серед 12 найкращих команд із хокею на траві.