Рівненщина у вогні: вигоріло понад 250 га землі [ Редагувати ]
Понад три сотні пожеж в екосистемах лише від початку цього року. Рівненщина у вогні. Люди масово палять сухостій, а рятувальники заледве встигають усе загасити. Особливо гарячими видалися для вогнеборців минулі вихідні. На лінію "101" надійшло майже сто викликів. Вигоріло понад сімдесят гектарів землі. І це тільки березень. Подробиці далі.
Рятувальники гасять суху траву та чагарники у середмісті Рівного. Вогонь спалахнув на площі майже гектар у густозаселеному районі міста.
Дмитро Орловський, керівник караулу пожежно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спецпризначення:
Була загроза перекидання на підстанцію, яка розташована поруч. Також була загроза розповсюдження на житлові будинки, які позаду нас знаходяться. Погода сприяє швидкому її розгорянню. Вітер сприяє швидкому розповсюдженню.
Пожежу приборкували восьмеро рятувальників, задіяли дві автоцистерни. Та не встигли вони змотати рукави, як знову виклик. Займання сухої трави на іншому кінці міста.
Зазвичай пожежонебезпечний період починається з середини квітня. Та цьогоріч березень для рівненських рятувальників виявився аж надто спекотним. Горить і палає чи не вся область.
Лише у ці вихідні в екосистемах Рівненщини сталося майже сто пожеж. А з початку року полум'я охоплювало сотні гектарів.
Олеся Терещук, речниця ГУ ДСНС України у Рівненській області:
Цього року виникло в нас вже з початку року триста шістнадцять пожеж загальною площею понад 250 гектарів. Якщо аналізувати з попереднім роком таким самим два місяці, то в нас виникло 16 пожеж загальною площею понад десять гектарів. Це колосальний ріст.
Через паліїв рівненські ландшафти - це спопеліла земля й обгорілі дерева. Що добре видно з висоти пташиного польоту.
Андрій Матяшук, фахівець із застосування безпілотних систем ГУ ДСНС України у Рівненській області:
Це набагато спрощує роботу пожежно-рятувальних підрозділів, набагато легше координувати ці підрозділи, виявлять осередки. Також декілька разів за допомогою безпілотних систем ловили паліїв.
Наслідки таких пожеж непоправні. Це лихо як для природи, так і людей.
Анна Гузенко, фахівчиня з адаптації до зміни клімату ГО:
Викидаються шкідливі речовини такі, як діоксин, такі, як важкі метали, що призводить до захворювань легеневих та серцево-судинних. Знищується наша місцева флора і фауна і знижується цінність наших екосистем. Все, що живе ось в цьому сухостої, в цій траві, воно все гине.
Причиною усіх пожеж є самі люди, кажуть рятувальники. Як тільки інспектори не закликають до здорового глузду місцевих, але восени й навесні земля перетворюється на пустку. І паліїв не лякають навіть чималі штрафи.
Олег Башинський, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Рівненського районного управління:
Випалювання сухої рослинності на землях сільськогосподарського призначення передбачено штраф від трьох тисяч шістдесяти гривень і на посадових осіб у два рази більше. Це має дійти до свідомості людей, тобто поки людину, скажемо так, не зловлять, не оштрафують.
Цьогоріч рятувальники вже склали зо два десятки протоколів на паліїв. А штрафів набралося на майже п'ятдесят тисяч гривень. Та ця сума, твердять фахівці, не покриє збитків навіть від однієї такої пожежі.