Нагородили Сталевим хрестом: як іноземні легіонери б'ються за Україну [ Редагувати ]
Воюють не лише українці. Іноземні добровольці чотирьох інтернаціональних легіонів оборони України отримали особливу нагороду - Сталевий хрест "За вашу і нашу свободу".
Нагадаю, інтернаціональні легіони комплектуються винятково з добровольців як українців, так і громадян інших держав. У лавах підрозділів воювали представники понад сімдесяти п'яти країн світу. У столиці почесними військовими нагородами відзначили іноземних легіонерів. Серед нагороджених і кузен американського віцепрезидента Нет Венс.
Що на Батьківщині іноземців кажуть про війну в Україні? Чи поділяють погляди добровольців? Усі ці питання поставив мій колега Ігор Левенок.
Волю та незалежність нашої держави виборюють не лише українці. Пліч-о-пліч з нашими співвітчизниками за свободу цивілізованого світу воюють тисячі іноземних добровольців.
Після повномасштабного нападу рф, Україна закликала охочих з інших країн приєднатися до нашого опору, вступати в інтернаціональні легіони територіальної оборони. Так з іноземців було створено кілька підрозділів, котрі воюють у складі ЗСУ.
Олексій Сокіл, доброволець-ветеран, голова ВГО "Країна":
Виникла потреба в тому, щоб відзначити кожного добровольця, іноземця, який прийшов до нас на допомогу…
"За нашу і вашу свободу" - Сталевий хрест, українська військова нагорода з гаслом польських та українських повстанців. Її отримують найдостойніші. Люди, які проміняли домашній затишок у своїх країнах на окопи та обстріли.
Олександр Якимович, командир II Інтернаціонального легіону оборони України:
Дякую всій світовій спільноті, яка допомагає нам, яка підставила плече…
Нині на боці України проти країни-агресора воюють одразу кілька підрозділів іноземців. Це абсолютно різні люди з різних держав. Найбільше грузинів, білорусів, росіян та американців. Загалом українцям підставили плече добровольці з сімдесяти країн. Луїсу на позивний "Ієшуа" - 22 роки, родом він із Бразилії.
Людям в Бразилії подобається Україна, але наш президент чомусь любить путіна. Це дуже погано, адже більшість бразильців співчувають саме українцям…
У Бразилії Луїс служив у війську. Не зміг залишитися осторонь під час несправедливої війни, яку росія розв'язала у центрі Європи. На фронті хлопець уже двічі зазнав поранень. Це відео з Серебрянського лісу, бразилець відбиває атаку росіян. В Серебрянці Луїс із побратимами тримав оборону чотирнадцять місяців.
На церемонії нагородження Сталевим хрестом "За нашу і вашу свободу" відзначають американця. Його ім'я нині на перших шпальтах світової преси. Він двоюрідний брат американського віцепрезидента Венса.
Він є у Сполучених Штатах провідником всієї української ідеї!
Нагороду за Натаніеля Престона Венса отримує й обіцяє передати йому побратим - росіянин за національністю із позивним "Черкес".
"Черкес", штаб-сержант групи ЦВС 1 ОШБ ім. Дмитра Коцюбайла:
Він активно брав участь як інструктор, як снайпер, як штурмовик у Слобожанському контрнаступі. Він разом з нашим командиром "Да Вінчі" активно захищав нашу Батьківщину, захищав "дорогу життя" на Бахмут. Про таку людину можна дійсно сказати, що це бог війни, у котрого є величезний досвід, і я щиро вдячний йому і його родині, його командирам в Америці, що вони навчили його, а він передав цей досвід нам…
Бійці іноземного легіону виконують різні завдання на полі бою. Хтось за плечима має досвід кількох воєн, а дехто приїхав до України зовсім без бойового досвіду. Найголовніше зараз - постачання техніки та снарядів. Захід не повинен блокувати чи зупиняти цей процес, кажуть легіонери.
"Нітро", доброволець із США II Інтернаціонального легіону оборони України:
Я дещо хочу сказати про мирний план. Зараз багато дискутують про те, чи варто вводити французькі чи британські сили заради підтримання миру в Україні. Мене це не турбує. Бо найкраща сила для забезпечення миру тут вже є. Це українські військові. Якщо ви хочете забезпечити мирне майбутнє для України, то дайте українському війську все, що потрібно. І не повільними темпами, аби вижити, зробіть це так, щоб вони могли перемогти!
Бійці іноземного легіону зізнаються: війна їх змінила. Часто їм важко спілкуватися зі співвітчизниками, адже ті не до кінця розуміють, що відбувається в Україні. Луїс певен, його доля тепер вже не на берегах Амазонки, вона тут, на просторах, де протікає річка Дніпро.
Я хочу залишитися тут. Я хочу мати сім'ю. Зараз сім'я - це моя найбільша мрія…