29 березня: церковне свято сьогодні, що гріх робити [ Редагувати ]

29 березня за новим церковним календарем православні християни вшановують пам'ять мученика Марка, єпископа Арефусійського. Цього дня також відзначають батьківську суботу четвертого тижня Великого посту.
З 2023 року Православна церква України використовує новоюліанський календар, що спричинило зміщення неперехідних свят на 13 днів уперед. Водночас частина вірян продовжує дотримуватися юліанського календаря, зокрема деякі релігійні громади та монастирі.
Єпископ Марк жив у IV столітті в Сирії за правління імператора Юліана Відступника, який переслідував християн. Священник зруйнував язичницьке капище та збудував на його місці церкву, що стало приводом для помсти. Він залишив місто, рятуючи своє життя, проте, дізнавшись, що християн переслідують через нього, добровільно повернувся. Його катували, але він не зрікся віри, що зрештою надихнуло багатьох язичників прийняти хрещення.
За юліанським календарем цього дня згадують мученика Савіна, священномученика Олександра, єпископа Римського.
Батьківська субота: традиції поминального дня
У цей день віряни моляться за спокій душ померлих родичів, відвідують храми, де відбуваються панахиди, та можуть приносити пісні продукти на милостиню. Традиційно також упорядковують могили рідних.
У народному календарі ця дата відома як свято Берещення, під час якого шанують березу. Основні прикмети дня:
- якщо у берези багато соку — на пізні заморозки;
- перше гриміння обіцяє холодне літо;
- сильний дощ – до гарного врожаю вівса.
Також заведено збирати березовий сік, який вважається цілющим.
У цей день забороняється сваритися, ображатися, лихословити та відмовляти в допомозі. На поминальному дні не слід залишати їжу чи алкоголь на могилах. Також не рекомендується пиляти дерева та розпалювати багаття.
У цей день віряни моляться до святого Марка, просячи захисту та духовної підтримки. Добре відвідати церкву, помолитися за померлих і запалити свічку.
Іменини 29 березня
Цього дня вітають Івана, Кирила, Марка, Михайла та Пилипа. За старим стилем – Івана, Павла, Юліана, Омеляна, Трохима, Олександра, Романа та Дениса.