Проєкт #МожеКожна від UKRNAFTA: жінки у центрі нафтових змін [ Редагувати ]
Ринок праці в Україні переживає кадровий голод. Підприємства шукають можливість мотивувати жінок опановувати професії, які традиційно вважалися чоловічими. У компанії "Укрнафта" запустили проєкт "#МожеКожна" - він відкриває нові кар'єрні можливості для жінок. Які саме - дивіться.
Мар’яна виконує всі вказівки досвідченої лаборантки. Уже другий місяць вчиться проводити аналіз зразків нафти.
Мар'яна Гуцул, учениця лаборантки:
Кожного ранку нам приносять різні проби. Таня, моя наставниця, бере мене за собою.
Мар’яна працювала на пропускному пункті підприємства. І мріяла змінити напрямок діяльності.
Мар'яна Гуцул, учениця лаборантки:
Охоронницею сидіти на одному місці без кар’єрного росту - майбутнього я не бачила.
На сайті з пошуку роботи жінка натрапила на програму "#МожеКожна" від UKRNAFTA. Заповнила анкету.
Мар'яна Гуцул, учениця лаборантки:
Це дуже зручно, тому що не потрібно ні шукати місце навчання, ні оплачувати, дівчата на місці вчать, як правильно робити дослідження.
Завдяки проєкту "#МожеКожна" змінила професію й Оксана. Вона понад 20 років працювала оператором АЗС. Заповнила анкету, пройшла навчання і вже місяць працює в лабораторії хімічного аналізу.
Оксана Курило, лаборантка:
Я давно шукала хорошу роботу, та робота теж була хороша, але мріяла завжди про щось інакше.
Галина Камінська, завідувачка хіміко-аналітичної лабораторії:
На цю посаду, коли приходили дівчата, було п'ятнадцять людей. З них ми по їхніх резюме відібрали 5, і з цих п'яти потім вибрали двох. Для нашої компанії ця програма важлива. По-перше, ми швидко закриваємо вакансії. Друге, люди не мають, де навчитися цієї професії, тому що не всі навчальні комбінати мають такі ліцензії на навчання.
Проєкт "#Можекожна" в компанії UKRNAFTA запровадили понад пів року тому. Це була відповідь на виклики воєнного часу. Понад тисячу укрнафтівців пішли на фронт. Виник дефіцит кадрів.
Олена Артазей, директорка з управління персоналом UKRNAFTA:
Нафтова галузь - це чоловіча професія. В компанії UKRNAFTA 800 професій. І серед двадцяти тисяч працівників лише 26,5 відсотка - це жінки. Відповідно, коли хлопці служать, ми розуміємо, що потрібно знайти інші шляхи.
У компанії UKRNAFTA діють три ліцензовані навчальні комбінати. Для проєкту "#МожеКожна" обрали шістнадцять спеціальностей, які пропонують здобути жінкам.
Олена Артазей, директорка з управління персоналом UKRNAFTA:
Прийти на роботу токарки, слюсарки, оператора із нафти і газу, електрозварювальниці - це потрібна мужність насправді. Коли в колективі 30-40 чоловіків і ти там одна, то це так само певний виклик. Жінка проходить від одного до трьох місяців навчання. Ми розуміли, що таким чином можемо зініціювати захід великої кількості жінок.
У компанії отримали понад 200 анкет від охочих спробувати себе в нафтогазовій галузі. Кілька десятків жінок уже завершили навчання і працюють операторками з видобутку нафти та газу, токарками, машиністками крана...
Це мій кран, моє робоче місце знаходиться на висоті 10-12 метрів, звідси починається кожен мій робочий день.
Анна щодня піднімається на висоту шестиповерхового будинку. Жінка має економічну освіту, працювала в банку, але після декретної відпустки потрапила під скорочення. Шукаючи роботу, побачила пропозицію від UKRNAFTA.
Анна Сєдих, кранівниця:
Хоча я й економіст, але для мене близьке це все - автомобілі, техніка, крупногабаритні такі автомобілі. Тому жодного страху, жодного якогось сумніву у своїх можливостях в мене не було.
UKRNAFTA активно залучала жінок до роботи в нафтогазовій галузі і до запуску проєкту "#МожеКожна". За останній рік до команди компанії доєдналося більше як дві тисячі жінок.
Анна Сєдих, кранівниця:
Кожен має робити те, що він може робити, якщо я можу робити цю роботу, то чому ні?
У майбутньому програму планують масштабувати, руйнуючи стереотипи та забезпечуючи рівні умови для жінок, які прагнуть працювати в одній з найважливіших та найбільш технологічних галузей.