Туристи з усієї України їдуть на сакури: де і коли можна побачити красу [ Редагувати ]
Спека, потім морози й знову сонце. Погодні явища цьогоріч поставили під загрозу туристичний сезон в Ужгороді. Сакура-фест минув раніше, аніж дерева розквітли. Але цього тижня екзотичні вишні нарешті розпустили рожеві пелюстки. Із сакурової столиці України - репортаж Мар'яни Мартин.
Ужгород укрився рожевим серпанком. У місті нарешті розквітли сакури.
Флоріна, туристка з м. Тячів:
Ціле місто рожеве, то дуже гарно.
Майже біля кожного дерева компанії туристів. Помилуватися швидкоплинною красою приїздять з усіх куточків України. І не тільки.
Людмила, туристка з Лондона:
Переїхали, проживаємо в Лондоні, і спеціально приїхали на цвітіння сакури. Тут ми вдома відпочиваємо і серцем, і душею.
Цвіт сакури чекали ще у перших числах квітня. Саме тоді в Ужгороді відбувався сакура-фест. Однак через погодні примхи, квітневий сніг та морози, дерева розквітли тільки цього тижня. Але подорожувальники не забарилися.
Іветта Міхалко, начальник відділу туризму Ужгородської міської ради:
Лише за ті попередні й за ці вихідні тільки один замок відвідало близько 8 тисяч туристів.
І весняний сезон у місті ще триває. Сакурові екскурсії у гідеси Марії розписані аж до середини травня.
Марія Заболотна, гідеса Ужгорода:
Туристи до нас на сакури їздять дуже довгий час, такий, що навіть сакура квітне менше. В мене з середини березня по середину травня 2 місяці екскурсій стоять з приміткою "ви ж нам сакури покажете". Дуже багато конкретно до мене їхало гостей з Києва, з Волині, з Дніпропетровської області, з Харківської. Можна сказати, що зібралася вся Україна.
І фотограф Ігор не нарікає. Хоч і довелося дещо підкоригувати свій графік. Бо клієнтів на рожеві фотосесії аж надто багато.
Ігор, фотограф:
Так сталося, що погода наламала трохи, але нічого, переформатувалися, тобто люди стараються зловити ще останні промені весни й сакури в місті Ужгороді.
Аби потрапити в Ужгород саме на час цвітіння екзотичних дерев - Анна з Вінниці відстежувала соціальні мережі місцевих жителів. І щойно дерева заквітчалися - розпочався квест із придбання квитків та бронювання житла.
Анна, туристка з м. Вінниці:
Популярний період, і щоб знайти білети і знайти житло тут - доволі важко. Ми так планували, планували і все одно в останній момент вийшло, що з'явились білети і ми вирішили поїхати. Не шкодуємо про це, ми такі щасливі, що приїхали, розвіятися трохи, тому що тут атмосфера справжньої такої квітучої вже весни і передлітнього періоду.
З часу повномасштабної війни Ужгород став осередком спокійного відпочинку. Сюди приїздять не лише тішитися квітучою весною.
Світлана, Раїса та Людмила - туристки із м. Запоріжжя:
Ми не бачилися 15, а то і більше років. Саме важливе це зустріч, це дуже файно. У вас спокій, а у нас війна у Запоріжжі, у нас немає ні передиху, вибухи, це постійно робота, бомбосховища, постійні обстріли... Це дуже трагедія.
Та цвітуть дерева не так довго, як би цього хотілося. Близько тижня сакура ще чекатиме туристів. А згодом тут розпочнуться рожеві дощі, бо ніжні пелюстки ошатних дерев почнуть осипатися.