"Фортеця духу": в Ужгороді облаштували тир в замку [ Редагувати ]
Тир класичної стрільби з лука "Фортеця духу" відтепер працюватиме щонеділі в Ужгородському замку. Ветерани навчатимуть там усіх охочих за донат. Докладніше розкаже Мар'яна Мартин.
Найперше правило стати, стійка от так і пробуємо ось так стати, так, щоб дивитись у мішень. Тепер даю вам стрілу, закладаємо стрілу правильно.
Аліна вперше в житті тримає у руках справжній класичний лук. Вже знає, як правильно натягувати стрілу. Прицілюється і:
І тягнемо, цілимося, стріляємо.
Аліна Цирковнюк, відвідувачка лучного тиру в Ужгороді:
За 5 хвилин можна навчитися, за 5 хвилин мені реально дуже легко і просто показали, як правильно стріляти з лука. Я зробила перший постріл і перший навіть був в мішень. Чудова ідея це.
Навчитися лучної стрільби в місті тепер можуть усі охочі. Тир "Фортеця духу" облаштували в Ужгородському замку учасники команди ветеранів з адаптивних видів спорту "Гладіатори".
Євген Лукша займається лучною стрільбою вже 10 років. Навчав цього мистецтва і "Гладіаторів". Ідея відкрити тир зародилася саме під час одного з тренувань.
Євген Лукша, тренер у стрільбі з лука:
Стрільба з лука дуже підходить для того, щоб проводити і спортивні змагання, і психологічну реабілітацію ветеранів, тому що дозволяє розслабитися і найголовніше - це спілкування. Ми вирішили, що ця локація є дуже доброю для того, щоб організувати стрілецький тир на постійній основі, і залучати не тільки ветеранів до цього заняття, й туристів, щоб була користь нашому краю, і музею і ветеранському хабу.
Євген подарував тиру 5 класичних луків, є ще два спортивні від спонсорів. Навчання проводитимуть ветерани, які вже опанували лучну стрільбу. В Ужгородському замку переконані: тир буде тут популярним.
Ольга Шумовська, директорка Закарпатського обласного краєзнавчого музею в Ужгородському замку:
Простір для стрільби з лука, куди зможуть приїжджати гості, туристи й долучатися таким способом до підтримки ЗСУ. Донатячи й трошки ветерани зможуть себе знайти, й корисно для себе позитивно провести час, навчати людей стрільби з лука.
Безплатно навчитися стрільби можуть усі ветерани. Щоб сприяти їх адаптації до мирного життя "Гладіатори" і створили ініціативу. Бо й самі пройшли цей непростий шлях. Костянтин, внаслідок поранення під Бахмутом, втратив ногу, і саме спорт повернув оборонцю віру в себе.
Костянтин Кашула, капітан команди ветеранів з адаптивних видів спорту:
Кожен ветеран не в змозі займатися важкими видами спорту. І це, стрільба з лука, як спокійний вид спорту є, і він може найти себе і потім займатися спортом, відволікатися від жахіть війни й надалі нормально адаптуватися у суспільстві.
Заняття для цивільних планують проводити за донат, а кошти спрямовувати на підтримку армійців. Надалі ж мають намір започаткувати спортивну секцію стрільби з лука.