Президент обсудил с лидерами парламентских фракций будущее политической реформы [ Редагувати ]

Завершилась встреча президента с лидерами фракций и групп Верховной Рады. Она целиком была посвящена обсуждению проекта политической реформы.
Открывая встречу, Леонид Кучма заявил, что готов на самые широкие компромиссы - в том числе в вопросе о двухпалатном парламенте, количестве народных депутатов и принятии законов на референдуме. В то же время президент отметил, что уже сегодня можно договориться по пунктам, которые не вызывают серьезных возражений - формировании правительства Верховной Радой, права роспуска парламента президентом и прекращения полномочий депутата, который решил покинуть фракцию партии, по спискам которой был избран в парламент.
Глава государства особенно подчеркнул, что следующие президентские выборы должны состоятся в октябре 2004-го, и реформа должна быть проведена до этого срока. Похоже, дискуссией остались довольны и сам президент, и большинство лидеров фракций. Во всяком случае Леонид Кучма сказал, что "все были единодушны в том, что реформа необходима" и еще раз подчеркнул, что "готов идти на компромисс настолько, насколько лидерам фракций удастся договориться между собой".
Леонид Кравчук, лидер фракции СДПУ(О): "Я вперше на такiй зустрiчi, де ми обговорювали конституцiйнi проблеми. Причому, обговорювали всi фракцiї. Не було бiльшостi, не було меншостi. Кожен висловлював свою точку зору, виходячи з власного бачення, з власної фiлософiї i iнтересiв, природно, держави".
Александр Мороз, лидер фракции СПУ: "Всi зiйшлися, обидвi сторони зiйшлися на тому, що влада повинна бути вiдповiдальною. Парламент i уряд повиннi бути взаємовiдповiдальними. I заради того ця реформа i необхiдна. Проблемою, котра викликала найбiльше дискусiй - це те, що на 5 рокiв одночасно обирати всi структури влади. Ми виходимо з того, що цього робити не треба. Якщо шукати компромiси з цього приводу - можна шукати. Але треба дивитися за наслiдками. А по всiх iнших питаннях потрібнодо мовлятись".
Раиса Богатырева, лидер фракции "Регионы Украины": "На сьогоднi ми демонструємо таку позицiю, як i всi фракцiї, якi представленi були сьогоднi - пошук компромiсу. Головне, на чому ми наполягали - ефективність влади".
Юлия Тимошенко, лидер фракции БЮТ: "Чiткi формулювання наша фракцiя може дати. Для того, щоб зняти всi абсолютно двозначностi в цьому законодавчому процесi щодо Конституцiї. Що стосується роботи над Конституцiєю наша фракцiя буде приймати участь. I буде знаходити баланси".
Валерий Пустовойтенко, лидер фракции НДП: "Я задоволений - практично всi пропозицiї НДП врахованi. В нас не буде нiяких проблем. Тобто зробити розподiл мiж гiлками влади i законодавчо закрiпити. Тому я надіюсь, що полiтична реформа пройде, ми знайдемо компроміс з усiма представниками політичних партiй, фракцiй, депутатських груп i окремих депутатiв в парламентi".
Виктор Ющенко, лидер фракции "Наша Украина": "Сьогоднi вiдбулася дуже важлива розмова. Головне, що пробувала значна частина присутнiх висловитись до полiтичної реформи. В українськiй дiйсностi проблема номер один - проблема довiри. В нас пишеться дуже багато варiантiв. В нас запропоновано ряд iнструментiв, якi очевидно говорять про недовiру, та, яка складується серед полiтичної елiти, чи серед рiзних гiлок влади. I те, що така зустрiч вiдбулася - це є хороший крок в сторону того, як почати слухати один одного".
Петр Симоненко, лидер фракции КПУ: "Наша позицiя, нашої фракцiї - так, сьогоднi ми повиннi змiнити пiдходи до управлiння державою. Щоб заклали пiдвалини демократiї. Але ми повиннi розумiти, що змiни повиннi бути сприйняти народом. I тiльки тодi, цi змiни до Конституцiї знайдуть вiдгук у серцях наших людей".
Степан Гавриш, лидер группы "Демократические инициативы": "Президент запропонував всiм полiтичним силам парламенту взяти на себе спiльну вiдповiдальнiсть по проведенню реформи влади в Україні. Причому, ключовим було те, що вiн наголосив, що його компромiс буде настiльки довгим i важливим, наскiльки вiн може буде досягнутим мiж полiтичним силами парламенту. Думаю, що головним висновком наших зборiв є те, що президент готовий не тiльки до компромiсу максимально широкого. А те, що всi полiтичнi сили пiдтримали цей компромiс".