В Китае скоростной поезд соединил Пекин и Шанхай [ Редагувати ]
В Китаї запустили майже реактивний потяг, що з'єднає Пекін та Шанхай. Він курсуватиме найдовшою у світі високошвидкісною залізницею. 1318 кілометрів між двома головними містами Піднебесної тепер можна проїхати за три з половиною години. Науковці проектували залізницю цілих 17 років. Про плоди їхньої праці - Неля Терешко.
Власники крабових ферм на озері Янчень не могли дочекатися запуску супершвидкісного потяга. Десятки років вони заморожували свій вилов і в холодильниках поїздом відправляли до столиці. Тепер крабів доставлятимуть до Пекіна свіжими. Адже замість доби потяг їхатиме три з половиною години.
На табло в кабіні машиніста - число 302. Під час тестового проїзду він навіть перевищує дозволену швидкість на 2 кілометри на годину. Втім, потяг так мчить не на повітряній подушці. А металевими рейками. Це тому, що метал гарний і місця з'єднань надійні - пояснюють будівельники. Диво-залізницю вони створювали 17 років.
Зекономили на землі. Китайські екологи залізницю похвалили - вона не займає багато простору. Навіть її ремонтні депо розташовані в тунелях. Завдяки тому, що наша колія збудована на мостах, ми займаємо менше двох гектарів землі довкола неї. Звичайні залізниці вимагають 5 гектарів - а на цій ділянці земля не дихає.
Між Пекіном і Шанхаєм поїзд зупинятиметься тричі. Щоразу - у великих містах. Уздовж його маршруту проживає чверть населення Китаю - майже півмільярда людей. Влада Піднебесної запевняє, що швидкий поїзд прискорить і розвиток економіки в країні. І порівнює значення залізниці із вагою, яку колись мала Велика Китайська стіна.
Неля Терешко, Новини, ТКІ