В Киеве разрастаются стихийные кладбища для животных [ Редагувати ]
Піклуватися про своїх тварин варто не лише за життя, а й після їхньої смерті. У столиці існують спеціальні ритуальні служби, які пропонують поховати вашого домашнього улюбленця з усіма почестями. Вони пропонують цілий спектр послуг для тих, хто хоче гідно провести свою тваринку в останню путь. А самі господарі готові викласти за це не одну тисячу гривень. Але в Києві досі немає офіційного цвинтаря для тварин. Де ж можна поховати чотирилапого друга, довідувалися наші кореспонденти.
Домовини, меморіальні плити з портретом та огорожі для могилки. Для поховання своїх улюбленців господарі не скупляться викладати тисячі гривень.
Ганна Михальченко, директор приватного бюро ритуальних послуг для тварин:
- Никто не хочет их утилизировать, как называется это в документации - спецбиоотходы. Люди не относятся к своим животным, как к биоотходам. Это члены семьи.
Достойно поховати тварину можна. Для цього в Києві існують цілі ритуальні служби. Однак офіційної території для поховання в столиці наразі немає.
Ольга Сас-Тарасова, кореспондент:
Уже майже десятиліття столичні чиновники обіцяють облаштувати в місті кладовище для тварин. А поки домашніх улюбленців ховати ніде, в Києві розростаються стихійні цвинтарі.
На одному з таких неофіційних кладовищ подружжя Бовкун поховало свого Тішку. Він прожив у них 15 років і став справжнім членом сім'ї. Тепер господарі доглядають за могилкою кота, навідуються до нього вже 6 років.
Ніна Бовкун, киянка:
- Наш дом стоит от напротив и мы с окошечка можем смотреть за ним, а он за нами.
Подружжя доглядає не тільки за могилкою Тішки, але й за сусідськими. Це кладовище не раз намагалися знищити, його підпалювали та розкрадали надгробки.
Ніна Бовкун, киянка:
- Весной Костик берет косу, косим, цапку, топоры, стараемся этот участочек сделать, чтобы люди смотрели, что надо и дальше так сделать.
Офіційний цвинтар для тварин з'явиться не раніше 2015 року - кажуть в Управлінні ритуальних послуг. Нині кладовище для тварин облаштовують у Деснянському районі столиці. Гальмують процес гроші. Для завершення робіт треба 13 мільйонів.
Микола Бабій, начальник управління ритуальних послуг КМДА:
- Бюджетні запити зробили, в тому числі включили ці кошти, які треба добудувати такий величезний ще об'єм і кількість об'єктів.
Якщо це кладовище відкриють, то всі стихійні цвинтарі обіцяють ліквідувати. Однак чи будуть перезахоронювати усіх тамтешніх тваринок, чиновники відповісти поки що не беруться.
Ольга Сас-Тарасова, Сергій Коваль, Олександр Пономарьов, Новини, телеканал "Інтер"