В США растет число жертв торнадо [ Редагувати ]

Понад п'ятдесят загиблих, 240 поранених і десятки зниклих безвісти. Такі останні дані про жертви і постраждалих внаслідок торнадо у США. Загалом за минулі два дні центральною частиною країни пронеслися кілька десятків торнадо, але найбільше лиха накоїв один у штаті Оклахома. Цей буревій тривав 45 хвилин, але наслідки вражають. Нова інформація у Олени Гнесь.
Зараз найбільше зусиль кинуто на розбір завалів. Зруйновані житлові будинки, лікарня і щонайменше дві школи. Одна з них опинилася на прямому шляху торнадо: вітер зрівняв будівлю з землею. На місці загинули семеро дітей. Ще десятки можуть залишатися під завалами. Уламки розбирають вручну, задіяли професійних рятувальників і навчених собак. Стривожених батьків не підпускають: зараз вони можуть лише нашкодити. Рятувальникам потрібна ідеальна тиша, щоб вони змогли почути дитячий плач чи прохання про допомогу. Триває також розбір житлових будинків. Ось що розповідають люди, яких уже дістали з-під завалів.
- Коли налетів торнадо і все довкола почало підніматися у повітря, я заховався у будинку. Мене одразу завалило уламками так, що під ними утворилася ніби схованка. Лише завдяки цьому я залишився живий. Мені дуже пощастило.
Швидкість вітру в епіцентрі торнадо перевищувала триста двадцять кілометрів на годину, про потужність буревію свідчать ось ці кадри: 1242 автомобілі, що важать по кілька тонн, вітер скинув докупи і перетворив на гору брухту. Це один із найпотужніших торнадо в історії регіону. Попередньо, йому дають максимальну оцінку IF4. Вітер такої сили ламає навіть добре укріплені стіни.
Ріккі Стовер заховався від торнадо у підвалі - саме вони слугують укріпленням для місцевих жителям під час негоди. Але навіть там чоловік ледь не загинув.
Ріккі Стовер, постраждалий від торнадо:
- Нам здавалося, що це кінець. Коли побачили, як насувається торнадо. Встигли заховатися у підвалі будинку. Спочатку почули страшенний гул, потім двері льоху злетіли з петель, на нас посипалося скло та різні уламки. Ми думали, що нам уже ніколи не вибратися звідти.
Рятувальники просять вцілілих поки не повертатися до своїх зруйнованих будинків. Хоча головна небезпека минула - можна постраждати від вибуху газу, удару струмом, провалитися у новий завал. Наразі влада не може підрахувати, скільки часу знадобиться на відновлення зруйнованих районів.
Олена Гнесь, Новини, телеканал "Інтер".