Для узников Днепропетровщины создали интернет-магазины [ Редагувати ]
"Збирайте передачі, не виходячи з дому", - закликають у в'язницях Дніпропетровської області.
Там упровадили ноу-хау - онлайн-магазини для засуджених. У ньому родичі в'язнів можуть замовити все, що потрібне за ґратами, - від халви до шкарпеток.
І передачі обов'язково знайдуть свого адресата. Про те, як уперше в Україні новітні ринкові технології запрацювали за ґратами, - у матеріалі наших кореспондентів.
- Зубная паста в ассортименте, крем после бриття и до бриття, носовые платочки, носки. Это для женщин панталоны.
Надія Антонівна показує асортимент магазину за ґратами. Тридцять років продавала засудженим цигарки та ковбасу лише за готівку. Тепер опановує інший вид торгівлі - через інтернет. Десять днів експерименту - і вже є перші результати.
Надія Загребельна, продавець магазину Дніпропетровського СІЗО:
- Халвы уже продали 2 килограмма, печенья 2 килограмма, пряников 2 килограмма, тушенки банок, наверное, десять.
Андрій Поляков якраз прийшов за своєю онлайн-передачею. Називає прізвище, і продавець знаходить бланк інтернет-замовлення. У списку - кава, вода, олія та пюре-концентрат. Операція займає якусь хвилину. Це плюс, каже засуджений. Але вбачає і мінуси.
Андрій Поляков, засуджений:
- Мне много чего хочется, и много чего здесь нету. Молочные продукты - мне хочется, допустим, кисломолочные продукты - их нету.
Кисломолочні продукти теж будуть, - запевняють в обласній пенітенціарній службі. У їхніх онлайн-магазинах - 120 найменувань товарів. Щоправда, купувати їх може не сам засуджений, а його родичі.
Ярослав Костюченко, керівник медіацентру Дніпропетровського обласного управління пенітенціарної служби України:
- Родственник осужденного заходит на сайт, на страничку, как в любой другой интернет-магазин, выбирает продукцию. Оплачивает ее. В места, где находится осужденный, отсылается уведомление. Он приходит туда и получает.
Щоб не везти важкі сумки через усю країну, родичам засуджених і пропонують скористатись новою послугою. Володимир Анатолійович поки що сам приніс передачу у Дніпропетровське СІЗО. Але не проти купувати через інтернет. Головне, каже, щоб ціни не кусалися.
Володимир Анатолійович, відвідувач СІЗО:
- Надо попробовать - все в сравнении познается. Если попробую, я потом скажу вам.
За півмісяця інтернет-експерименту родичі засуджених зробили усього 15 онлайн-замовлень. Поки що участь у проекті беруть одна колонія і одне СІЗО. Якщо торгівля піде жваво, інтернет-магазини обіцяють відкрити у всіх в'язницях області.
Наталя Грищенко, Євген Коденцов, Новини, телеканал "Інтер", Дніпропетровськ