Обитателей Луцкого зоопарка кормят новогодними елками [ Редагувати ]
У Луцьку покинуті після свят ялинки везуть до місцевого зоопарку. Деревця ідуть на корм та підстилку для тварин, а ще дозволяють заощадити на опаленні. Користь і комунальникам - їм менше вивозити сміття. Про безвідходну альтернативу дивіться сюжет.
Луцький зоопарк нині весь у ялинках та соснах. У вольєрах бізона, вепрів, лами і навіть нутрій та фазанів - гілочки або й цілі деревця. Їх сюди чи не щодня привозять комунальники. Кажуть, раніше викинуті новорічні хвойники доводилося вивозити за 20 кілометрів на полігон. Тепер і пальне заощаджують, і міське сміттєзвалище не перевантажене.
Віталій Михальчук, водій КП "Луцькспецкомунтранс":
- То, звичайно, велика користь, що ми їх не веземо туди, а веземо в звіринець. Дві користі получається: і нам не засмічується полігон, і звірам є від того користь.
Хвоя для звірів - вітамін росту. У ньому й білки, й фітонциди, і мікроелементи. А ще клітковина, необхідна для жуйних тварин. У вольєрах ведмедів теж зелені оази. Гілочками ялини вистеляють барліг. А перед зимовою сплячкою ведмеді жують хвою: вона дуже корисна для їхнього організму. Із шести клишоногих тут поки що спить лише молода ведмедиця Марта. Інші ж бавляться та наминають пахучі гілочки.
Володимир Даюк, годувальник хижих тварин:
- Хвоя їм подобається, тож як їхня природа, вони там в природі живуть. Вони і їдять хвою саму, і кору обдирають.
Хвойні багатофункціональні: гілочками вистеляють підлогу у помешканнях для звірят, закладають стіни вольєрів від пронизливих вітрів. Стовбури ж рубають на дрова.
Людмила Денисенко, директор КП "Луцький зоопарк":
- Так як опалення у зоопарку повністю пічне - це і адміністративне приміщення - обігрів, і приміщення годувальників, і так само готується їжа для тварин на пічках, то дуже велика економія йде в дровах. І тому ми на такому матеріалі, як ялинки, можемо протриматися до квітня місяця.
Працівники зоопарку кажуть: за такої економії за два місяці можна заощадити близько 10-ти тисяч гривень. На ці гроші мешканці звіринцю зможуть харчуватися упродовж 10-ти днів.
Ольга Сас, Юлія Саніна, Юрій Троянов, Новини, ТК "Інтер", Луцьк