На лондонском форуме обсудили, как вернуть выведенные из Украины деньги [ Редагувати ]
У Лондоні стартував український форум, на якому обговорювали - як повернути незаконно виведені за кордон гроші - Віктора Януковича та його корупційного оточення. Учасників з 35 країн слухали наші кореспонденти.
Делегації 35 країн ледь поміщаються у розкішному Lancaster House. На сцені - британський міністр внутрішніх справ, американський і український генпрокурори.
Тереза Мей, міністр внутрішніх справ Великої Британії:
- Головне тепер - налагодити особисті контакти, - щоб один слідчий підняв трубку і подзвонив іншому, якому довіряє.
Уголос тут вимовляють одне прізвище: Янукович. Його правління називають не інакше як "режим". А наближених до президента-утікача - корупціонерами. Їх списки - величезні, а вкрадені суми - ще більші. Йдеться про мільярди доларів.
Ерік Холдер, генеральний прокурор США:
- Допомогти у цій ситуації зголосилися багато хто. І ми відразу побачили, які країни нині на боці українського народу, а які - на стороні тих, хто його пограбував.
Олег Махніцький, в. о. генерального прокурора України:
- Україна може звертатися з клопотанням про проведення окремий слідчих чи судових дій. Тобто накладення арешту на рахунки чи активи. А отже можна проводити повномасштабне розслідування.
Уже зараз працюють слідчі, фінансисти, юристи, представники громадських організацій. Деякі рахунки заморожені, і тепер важливо довести, що гроші - брудні. Обмін інфомацією у режимі суворої секретності. Однак про те, що швидких результатів чекати не варто - кажуть в унісон. Форум - це початок довгого шляху повернення вкраденого з офшорів і західних рахунків. Це не місяці, а роки.