Фахівці: Міноборони не слухає їх поради щодо надійності бронежилетів [ Редагувати ]
У зоні проведення АТО українським військовим катастрофічно не вистачає засобів захисту. А поставки вже замовлених жилетів гальмує антимонопольний комітет. Тим часом, у зоні зіткнень не раз були випадки, коли бронежилети, начебто четвертого класу захисту - кулі прошивали наскрізь. Постачальники броні і представники Міноборони провели показовий тест тих жилетів, які закуповують офіційно. І вони не підвели.
За час проведення антитерористичної операції в інтернеті не раз з'являлися повідомлення і навіть фото- та відеоматеріали з простреленими бронепластинами для бронежилетів, які держава закуповує для силовиків та військових.
Щоб переконати всіх - вироби дійсно якісні - Міноборони влаштувало перевірку бронежилетів, і не в лабораторії, а на стрільбищі. Дистанція 20 метрів, автомат Калашникова, кулі підвищеної міцності - металокерамічна плита четвертого класу витримує їх спокійно, навіть без вм'ятин.
Представник заводу-виробника з гордістю демонструє внутрішній бік жилета.
- Там нет повреждений вообще?
- Зовсім нема, дивіться! Чого тут розказувати!
Зараз таких бронежилетів у війська поставлено п'ять тисяч. Але на всіх не вистачає. Тому й виникають небезпечні ситуації - коли у спорядженні, яке для сил АТО намагаються закуповувати волонтери, виявляються пластини не четвертого класу, а просто зі звичайної сталі. Якраз їх автомат і прошиває наскрізь. У Міноборони ж сподіваються забезпечити всіх учасників АТО гарантованої бронею четвертого класу. Підприємство, яке випускає бронежилети, обіцяє впоратися з таким великим замовленням. Але виробники нарікають - мовляв, військові не дослухаються до порад фахівців.
Микола Стельмах, радник директора підприємства-виробника:
- Воротник, они отказались от воротника. Это неправильно. Это просто неправильно. Пусть любого профессионала спросят. Да, в нем неудобно ходить, но он сохраняет шею от вторичного осколка сердечника пули стального.
Як з'ясувалося, від комірця Міноборони відмовилось - з міркувань... економії.
Ігор Цуркан, Максим Кошелєв, Олексій Шматов, телеканал "Інтер".