Волонтери допомагають біженцям зі сходу житлом та речами [ Редагувати ]
З Луганщини та Донеччини, де тривають бойові дій, до мирних областей України тікають тисячі людей. Залишають усе нажите роками добро, і рятують свої життя. Їм охоче допомагають волонтерські організації, і просто небайдужі.
Щоб скоординувати зусилля, всю інформацію про тих, кому допомога потрібна і тих, хто готовий її надати, збирають на одному сайті. Він працює вже 5 день. Чи ефективно - далі у сюжеті.
Переселенців зі Сходу тисячі. Охочих їм допомогти - не менше. Але поміч до тих, кому вона потрібна, доходить не завжди.
Олексій Федченко, координатор центру взаємодопомоги "Врятуємо Україну":
- Мы начали замечать перекосы: где-то густо, а где-то пусто. Люди, они узнали об этом центре каким-то образом и сюда пошел поток людей. Вот здесь получается густо, а где подальше от Киева, где труднодоступнее. Там уже пусто.
Тому й вирішили всю інформацію: хто й чим готовий підсобити, збирати на одному сайті.
Ольга Євтух, біженка зі Слов'янська:
- Мы созваниваемся, и спрашиваем, в каких условиях, сколько человек хочет принять, какие у него условия, на какое время, бесплатно, платно.
Ані копійки не заплатили Ігор і Оксана за те, що з дев'ятьма дітьми живуть у київському центрі дитини
Оксана Глуза, багатодітна мати, переселенка:
- Все здесь есть, как бы, для наших детей. М есть у нас и продукты питания, и для нас. Сейчас просто люди приходят, узнают, мы же здесь живем в жилом массиве и приходят люди узнают - что можем - сами приобретаем.
Ігор Глуза, багатодітний батько, переселенець:
- Люди справляться сами не могут, по той просто причине, что некоторым некуда ехать, у некоторых не за что ехать. Некому отвезти.
Ці волонтери вже вивезли зі Слов'янська понад три тисячі городян. Більше тисячі - розселили у дитячих таборах чи у подібних центрах.
Олена Цинтила, кореспондент:
- Не забувають волонтери і про тих, хто залишився там, у зоні антитерористичної операції - переважно, везуть ліки і продукти. Щось купують у магазині, щось - дістають із власних підвалів.
Повезе Петро Дудник. Повернеться - із новими біженцями зі Слов'янська. Щодня о 9:30 бере всіх. Безкоштовно
Петро Дудник, волонтер:
- Мы не можем поставить этот фильтр какой-то, потому что если пришла семья и там есть отец. Ну, как ты же его не выгонишь.
Долучитися до доброї справи нескладно. Нині потрібні одяг, харчі, іграшки й ліки.
Микола Кулеба, співавтор ідеї створення центру взаємодопомоги "Врятуємо Україну":
- Потрібно більше всього житло - це табори для переселенців, місця, де могли би приїхати люди з, щоб забезпечити виїзд людей, то потрібен бензин, потрібні кошти на транспорт, тому потрібні фінанси.
А ще - в координаційному центрі чекають на людей. Готових допомогти тим, хто залишився без домівки і грошей.
Олена Цинтила, Новини, телеканал "Інтер".