Інженери Миколаєва створили пересувний блокпост із металобрухту (відео) [ Редагувати ]
Пересувний броньований блокпост сконструювали для українських військових миколаївські інженери. Він зможе захистити бійців від куль та осколків гранат. Зібрали машину на бронетанковому заводі, буквально - з купи металу. Бачили її наші кореспонденти.
Ось так - під відкритим небом - лежать корпуси старих бронетранспортерів. Їх давно списали і планували здати на металобрухт. Проте інженери дають машинам друге життя. Стару броню чистять, латають, фарбують і ставлять на колеса. Виходить - броньований пересувний блокпост. У ньому немає двигуна - їде на буксирі.
Олександр Швець, виконувач обов'язків директора Миколаївського бронетанкового заводу:
- Бронежилет не є панацеєю, бо уразливі інші частини тіла, включаючи голову, ноги - все. Блокпост дозволяє захищати практично усього солдата.
Перший такий броне-блокпост уже три дні на Сході - розробники подарували його прикордонникам. Зараз - збирають другий. Він, - запевняють майстри, - буде більш просторим і зручним, ніж перший.
А це "Вовк" - одна із двох розроблених на заводі бронемашин. Призначений для евакуації солдатів. Зараз у воді перевіряють герметичність корпусу. А ось - військова швидка допомога. За раз - може перевезти чотирьох важкопоранених бійців і медперсонал.
Віталій Заболотний, заступник начальника технічного відділу Миколаївського бронетанкового заводу:
- Жорсткий стіл, спеціально знімається з носилок, ставиться для важких операцій. Я не фахівець у медицині, але такі оперативні втручання можна виконувати.
Поруч у цехах ремонтують БТРи миколаївських десантників. Полагодити їх набагато дешевше, ніж купити нові. Майстри працюють не покладаючи рук і на совість.
Василь Лісовий, бригадир Миколаївського бронетанкового заводу:
- Їдуть наші миколаївські хлопці захищати свою Батьківщину - Україну. Намагаємося робити це, щоб було все капітально.
Альона Завора, Кирило Ющишен, Богдан Іванов, телеканал "Інтер", Миколаїв.