Віталій Ярема: ми розшукуємо 22 високопосадовців разом з Януковичем [ Редагувати ]

Генеральна прокуратура почала жити по-новому.
Це засвідчують нові порушення справ щодо злочинців, що розкрадають бюджетні кошти на вугілля.
Не забули силовики і про колишніх так званих державних службовців, що вивезли крадені кошти за межі України.
Про це в інтерв’ю "Подробиць тижня" розповів Генеральний прокурор України Віталій Ярема.
Сьогодні Генеральною прокуратурою відкрито першу справу проти директора Укрінтеренерго. Чи будуть ще справи в енергосегменті?
- 4 листопада відбулось засідання РНБО, на якому підіймалося питання щодо енергетичної безпеки нашої країни. Відповідно до рішення РНБО, Генеральна прокуратура спільно з Службою безпеки та Міністерством внутрішніх справ сьогодні здійснюють перевірку використання державних коштів під час закупівлі відповідних послуг, а також енергоносіїв - електроенергії, вугілля.
Сьогодні ми вже маємо відповідні результати. Нами здійснена перевірка вугілля, яке доставлено із Південно-Африканської Республіки. Вартість цього контракту складає 384 млн. гривень, які вже були проплачені.
Однак під час дослідження цього вугілля, нами встановлено, що воно не відповідає якості, що була заявлена в угодах. Також допитані експерти з цього питання, взяті зразки вугілля. Як показали аналізи та відповідні лабораторні дослідження, це вугілля не пристосоване для спалення на наших теплоелектростанціях, зокрема, на Зміївській та Трипільській.
Тому сьогодні рішенням Печерського районного суду за поданням Генеральної прокуратури керівник "Укрінтеренерго", який заключав угоди на поставку цього вугілля, був заарештований. Також відносно нього обрана міра запобіжного заходу - застава, в тій сумі, в якій закладена угода, тобто 384 млн. гривень.
Якщо він цю заставу заплатить, він зможе вийти на волю. Крім того, вчора Генеральною прокуратурою України спільно з Головним управлінням по боротьбі з організованою злочинністю МВС проведено 36 обшуків в офісах як комерційних, так і державних підприємств, які займались поставками послуг та матеріалів на державне підприємство Енергоатом.
Нами з’ясовано, що починаючи з 2012, 2013 та у 2014 роках посадові особи цього підприємства, зловживаючи службовим становищем, здійснювали закупівлю товарів та послуг на суми в рік близько 400 млн. гривень із фіктивними підприємствами. Таким чином розкрадались державні кошти. Зараз розслідування по цим напрямкам продовжується, і продовжуються відповідні слідчі дії.
Вас і ще двох силовиків хоче заслухати Антикорупційний комітет. Зокрема від вас він хоче почути звіт про справи, що порушено проти чиновників, що зараз знаходяться під санкціями ЄС. Наскільки зрушились ці справи?
- Відповідно до тих кримінальних проваджень, які знаходяться в Генеральній прокуратурі, МВС, - це в основному кримінальні провадження, пов’язані з розстрілом на майдані з перешкоджання волевиявленню громадян в кінці 2013, на початку 2014 років.
Також відповідно до кримінальних проваджень щодо розкрадання державних коштів, нами оголошено в розшук 22 особи. Це високопосадовці на чолі з Віктором Януковичем, які працювали з 2010 по лютий 2014 року.
Завдяки їхнім злочинним діям за межі України виведено великі суми коштів. Ми навіть не можемо сказати яку суму точно вони вивели, але тільки в Україні заарештовано 6 млрд. гривень і близько 2 млрд. доларів на рахунках цих так званих державних службовців на той час.
Крім того, ми проводимо відповідну роботу із міжнародними організаціями, зокрема з санкційним підрозділом Ради Європи, який також заарештував на рахунках країн ЄС великі суми коштів.
Я готовий звітувати і перед суспільством, і перед парламентарями щодо тієї роботи,що сьогодні здійснюють правоохоронці щодо розшуку цих осіб і повернення в Україну коштів, які були виведені з України в незаконний спосіб.
Як повідомляли podrobnosti.ua, було затримано директора Укрінтеренерго.