Юрий Луценко: Депутати бояться зняття недоторканності [ Редагувати ]


Увесь тиждень у Раді набував обертів скандал, мовляв 7 депутатів будуть позбавлені недотокраності, а потім їх і зовсім засудять. Проте Генпрокурор так і не назвав призвіщ, а в Раду так і не надійшла постанова від генпрокурора.
Усі депутати говорять про готовність скасувати депутатську недоторканність, але проект досі знаходиться у Конституційному суді.
Глава фракції "Блок Петра Порошенко" Юрій Луценко, пообіцяв довести справу до кінця і все ж таки позбавити злочинців-депутатів недоторканості. Про це Луценко розповів в ефірі "Подробиць тижня".
Катастрофічно не вистачає депутатів, що навіть з ключових питань доводиться переголосовувати. Скажіть чесно: це на травневі роз'їхалися все, або чи є якісь проблеми в коаліції?
- Є три головних фактора. Переший - 30 чоловік депутатів, в основному із коаліції, знаходяться в Стразбурзі на засіданні парламентської Асамблеї Ради Європи.
Співпали два засідання: офіційна делегація до парламенту Японії - більше 10 чоловік, і травневі. Нажаль, фактор безвідповідальності депутатів, у тому числі і коаліції, також присутні.
Ви говорили, что позбавите недоторканності 7 депутатів, чому цього не сталося?
- Перепрошую, я не залишу цей скандал. Це робочий момент. Депутати всі гуртом говорять про готовність скасувати депутатську недоторканність. Поки що цей процес знаходиться у Конституційному суді.
Багато хто сприйняв це як скандал, і емоційно це все було в парламенті. Да, дуже цікаво. І я дійсно заявив, що на столі у Генерального прокурора є матеріали для семи подань.
Лише Генеральний прокурор має прийняти рішення: достатньо доказів для притягнення відповідальності депутатів, чи ні.Якщо достатньо, то підписати і подати в парламент.
Але, не чекаючи цього, у декого з депутатів, які погано сплять, нерви здали і вони вже почали захищатись. Жодних прізвищ від генпрокуратури чи від мене ще не пролунало, а депутати вже говорять, що це політичні репресії. Це знаменитий прийом людей…
Що тут можна сказати? Треба або лікувати нерви, або йти з явкою з повинною. Але припинити захищати свої «дєлішкі» депутатською недоторканністю. І це стосується як фракції опозиції, так і фракції коаліції.
Начебто вже коаліція розвалюється. Чи було у вас таке відчуття? І на скільки це правда?
- Ви знаєте, ще на початку роботи цього парламенту я казав колегам по коаліції, що у нас є три-чотири місяці. Три-чотири місяці на роботу, коли ми зможемо реалізовувати всі свої плани і заготовки.
Потім почнуться проблеми, бо олігархи опонують ситуацію і попробують взяти більшість в парламенті, як це було в попередніх скликаннях. Цей процес відбувається. Парламент прийняв антиолігархічний бюджет. Потім підняв ставки на ринку всього, що знаходиться в надрах землі. І це схвилювало олігархів.
Потім забрав можливість безкоштовно користуватися нафтовою трубою і газовою трубою. Це також схвилювало олігархів. Буквально на цьому тижні ми приймали закон про трансфер ціноутворення.
По-людські говорячи - це боротьба з виведенням українських податків на офшорні зони. І це безумовно дуже хвилює олігархів.
Як бути не з олігархами, а з тими депутатами, які перебуваючи у складі коаліції, поводять себе наче вони в опозиції. Хіба людина в коаліції, якщо виникають такі заяви?
- Є така проблема. В опозиції завжди легше бути. Критикувати легше, аніж працювати. Тим не менш можу сказати: попри всі проблеми, а на цьому тижні були великі проблеми в коаліції, вона існує і працює.
Так коаліція розвалюється, вона не життєздатна?
- Хочу відповісти: не дочекаєтесь! да, у нас є проблеми, але я завжди казав: все, що дуже мовчазне і стабільне - не життєздатне. Ми пережили страшні роки, коли здавалося, що влада монолітна. І вона за помахом одного чарівника приймає будь-які потрібні закони. Ні! Ми дебатуємо.
Що сталося? Це була розмова на найвищому рівні?
Перш за все коаліція, нажаль, не витримала домовленостей, досягнутих між собою, а потім на зустрічі з президентом щодо закону про прокуратуру. Це дуже важливий законопроект, бо якби ми не прийняли деякі зміни, то з 26 квітня жоден вбивця, грабіжник або казнокрад не сідав би.
Наступив би правовий хаос у прокуратурі. Коаліція домовилася про одне, але третину своїх зобов'язань, нажаль, не вирішила. Через недомовленість між найкрупнішими фракціями БПП та Народного Фронту, нажаль, відбулася певна криза.
Не перебільшуєте?
Ні, я не перебільшую. Це була криза відносин. В результаті вона перейшла в серйозні заяви окремих членів коаліції. В результаті необхідно було провести зустріч між собою і ми її провели, за допомогою голови Верховної Ради, пана Гройсмана.
А потім зустрівся президент, прем'єр та керівники відповідних фракцій. Думаю, що на цей момент ми стабілізували свої відносини. Чесно поговорили про проблеми, домовились про спільні дії.
А відтак і колеги і по коаліції, яких більше ніж фракції, також будуть стабільні від двох найкрупніших фракцій. Все буде нормально.
А ви допускаєте взагалі переформатування коаліції?
Ні, не допускаю. Треба розуміти дуже чітко. Вихід будь-якої фракції із коаліції передбачає створення нового уряду. Країна не заслужила сьогодні таких потрясінь. Це не потрібно.
Є одна річ, яку, можливо, людям неприємно чути. Треба знати правду. Вирогідність відновлення активних бойових дій на сході - більше ніж 80%. Війська терористів приведені в найбільш боєготовний стан за весь проблемний період проблем на сході.
Тому сьогодні займатися вимірюванням рейтингів і взаємного побою в коаліції, є просто безпринципним і антидержавним. Ми можемо критикувати того, чи іншого посадовця.
Ми можемо критикувати ті, чи інші заяви депутата, або міністра, прем'єр-міністра, або керівників фракцій. Але недопустимо говорити про будь-яку урядову, або парламентську кризу.
Є якісь конкретні дані, щодо можливого загострення? Невже можлива нова війна?
Так, за даними нашої і розвідок наших західних союзників - війська терористів приведені в найбільшу ступінь готовності до наступу. Це накладає на нас не тільки зобов'язання на українських військових, але й щодо українських політиків.
Сьогодні треба працювати на країну, а не на політичні рейтинги. Тому я відкидаю будь-які особисті, або партійні інтереси і працюю на єдність демократичних сил.