Хворі на гемофілію мітингом домоглися від влади необхідних ліків [ Редагувати ]
Хворі на гемофілію пікетували Дніпропетровську обладміністрацію. Вимагали не замінювати якісний іноземний препарат вітчизняним.
Вони вважають, що нові ліки неперевірені і мають купу побічних ефектів. Чи вдалося переконати чиновників, дивіться у сюжеті кореспондента Наталії Грищенко.
Більшість дорослих пікетувальників ледь пересуваються, та й то з допомогою палички. Найменших протестувальників мами не спускають з рук.
Навіть малесенька подряпина у хворих на гемофілію може призвести до сильної кровотечі і смерті.
Жені - 5 рочків. Він живе завдяки дорогим препаратам - їх видають бюджетним коштом.
"Німецькі препарати, Великобританія. Там вони вже пройшли вищий ступінь очищення", - мама хворого хлопчика Світлана Козіна.
Але незабаром їх можуть замінити одним - вітчизняним. Саме через нього й пікет. Мами стверджують, мовляв препарат, який їм активно намагаються нав’язати, має купу побічних ефектів.
"Відгуки хворих на гемофілію: і температура піднімається, й на нирки реакція йде", - розповідає мама хворого підлітка Лариса Зелінська.
Але найголовніший - це ризик зараження смертоносними вірусами. Препарат виробляють з донорської крові.
На яких тест-системах ії перевіряють, як очищують та чи є результати клінічних досліджень? Скільки пацієнти не домагалися - жодної офіційної відповіді не отримали.
"Будь-яка західна фірма, надає повний пакет документів: починаючи з того, з яких донорів забиралася кров, як вона зберігалася, як перероблялася - тут ця інформація приховується", - розповідає голова Дніпропетровської обласної громадської організації хворих на гемофілію Сергій Шемет.
Саме на цьому препараті і наполягають чиновники, адже він - у рази дешевший. Тендер призначили на четвер. До його відкриття саме підоспіли протестувальники.
Данилкові немає ще й двох. Але мама налаштована стояти, хоч до ночі.
"Я боюся зараження, інфікування своєї дитини і гепатитами, і вірусом імунодефіциту!" – пояснює мама хворого хлопчика Ірина Щукіна.
Пацієнти пропонують чиновникам.
"Давайте заразити всіх дітей - це взагалі буде чудово: економія бюджету, через 10 років взагалі не треба буде нікому закуповувати! Якщо вони при закупівлі протестують на собі, ми тут розійдемося!" – прокоментував хворий на гемофілію Дмитро Кізилов.
Мітингарів запросили до обласного керівництва. Натомість журналістів не пустили.
- Прес-служба не подала на вас списки, тому вхід в будівлю суворо заборонено!
За півгодини до людей вийшли чиновники управління з охорони здоров’я.
"Тендер припинений. Специфікацію ми будемо готувати з пацієнтами", - заявила виконувач обов’язків керівника Дніпропетровського обласного управління охорони здоров'я Олена Лугова.
Це означає - пацієнти перемогли. Поки що. До наступного тендера.