Спека в Україні перетворила море на бульйон із бактерій [ Редагувати ]

В Україні спека поступається єгипетській, але ненабагато. Рекордна температура призводить до спалахів інфекцій, пожеж, посух та сонячних ударів.
Гаряче в Україні буде як мінімум до кінця тижня. Чим це загрожує і як від неї вберегтися - розкажуть наші кореспонденти.
"Африканське" літо - так аномальну за останні 5 років температуру в Україні називають синоптики. І прогнозують майже 40-градусна спека протримається щонайменше ще 5 днів.
"З 14-15 числа існує ймовірність деякого послаблення спеки, а з 12 числа - від 10% до 30% ймовірність окремих грозових дощів. тобто ймовірність їх є, але дуже маленька", - прокоментував синоптик Укргідрометцентру Олег Христевич.
Через високу температуру і сильний суховій почастішали пожежі у Запорізькій області. У регіоні - п'ятий, найвищий рівень пожежонебезпеки.
Тільки за минулі вихідні рятувальники понад 60 разів виїжджали гасити вогонь. Горів острів Хортиця, а також території поблизу обласного центру.
"Змішаний ліс горів, а також лісопосадка, чагарник, трава і стихійне звалище. Пожежа швидко поширювалась за вітром", - розповів керівник оперативно-координаційного центру ДСНС у Запорізькій області Олександр Сичов.
Найвищий рівень пожежонебезпеки і на Одещині. Температура повітря на рівні 35 градусів. Із середини липня - ні дощів, ні гроз.
Відпочивальники шукають порятунку у морі, але й воно перегрілось до 25 градусів. Але лікарі попереджають, на трьох одеських пляжах можна підхопити кишкові захворювання.
"Не відбувається обміну водних мас, тому, можливо, вже і скупчуються ось ці хвороботворні бактерії в кінці серпня це не вода - це вже просто бульйон!" - розповіла синоптик Гідрометцентру Чорного та Азовського морів Олена Тарнавська.
З півдня - на захід. Село Михальча під Чернівцями. Тут, розповідають місцеві, рясного дощу не було з весни. Фермер Дмитро Штефюк розводить овець. Засуха, каже, позначилася на надоях - вони сильно скоротилися. Тільки вода для овець обходиться у місяць до 600 гривень.
"Води немає, вода привозна, бо все де пили водойоми все повисихало. Я на сьогоднішній день, вважайте роблю задурно. Трава все повигорало, пасти немає де", - розповів голова фермерського господарства Дмитро Штефюк.
Картопля засохла, кукурудза пожовтіла, огірки і помідори - і зовсім не встигли вирости, скаржаться фермери.
"Моркву жінка пересівала два рази і немає нічого, води немає, бурячок, все зів’яло. Поливаєм на ніч, нічого не дає", - розповідає фермер Василь Філіп.
Але найбільше від африканського літа страждають люди. Кількість викликів швидкої збільшилася в рази. 20 дзвінків за півдня лише в одного диспетчера служби 103.
"Гіпертоніки падають від спеки, і не тільки гіпертоніки, багато зараз інфекційних захворювань, ось у нас такий виклики, отруєння харчові, підвищена температура у діток - їх на сонечку перегрівають, сонячні удари", - розповіла диспетчер швидкої допомоги у Києві Наталія Кловська.
Треба обов’язково перенести людину в тінь, покласти, щоб їй було зручно, облити водою, якщо є, дати понюхати нашатир, напоїти водою, дмухати віяло, газету", - пояснив лікар, директор Центру екстреної медичної допомоги у Києві Анатолій Вершигора.
Одяг з натуральних тканин, нежирна їжа, сонцезахисні окуляри, головний убір, побільше води, і жодного алкоголю. Ось що радять лікарі. А краще сидіти вдома з 12 до 16 години і на вулицю без необхідності ні ногою.