На Вінниччині відкрили кемпінг для мам і дітей з прифронтових міст [ Редагувати ]
На Вінниччині вже четвертий рік організовують наметовий кемпінг для матерів та дітей із прифронтових територій. Ініціатива належить місцевим благодійникам. Обладнання та устаткування надали міжнародні донори. За весь час роботи табір прийняв понад дві з половиною тисячі людей. А нині волонтери з Данії та кількох інших країн зводять там екобудиночки, в яких теж незабаром оселяться гості з небезпечних регіонів. Усі подробиці далі.
Мальовничі схили села Северинівка. Тут розмістили наметовий табір для відпочинку матерів із дітьми з прифронтових територій.
Днями прийняли нову зміну із Запоріжжя та області. Серед відпочивальників – Ольга з сином і донькою.
Ольга Боброва, жителька Запоріжжя:
Розраховуємо на позитивні емоції і кращий психологічний, перш за все, стан. Молодша дитина - їй 9 рочків, вона вже відпочивала в наметах. Старший - 15 рочків, ще ні. Ну, і я також не відпочивала в наметах. Тому це щось нове… І я тут за емоціями, і дітки теж за емоціями.
Олена, школярка:
Дуже комфортно. Ми малюємо… - А ще? - Гуляла. На спортивному майданчику була, на ігровій площадці. І грала в баскетбол.
Табір працює понад 3 роки. Учасникам забезпечують безкоштовне проживання та харчування, а головне їм надають психологічну підтримку.
Інна Смирнова, адміністраторка табору:
Відпочинок безкоштовний. І головна цінність, що мами мають можливість відпочивати з дітками, можливість вільного часу, спілкування, взаємодії. Деякі донори надають нам дитячі іграшки, канцтовари, намети й багато спортінвентарю.
Інна з Харкова, разом із сином були у першій зміні. Зрозуміла: хоче допомагати таким, як сама. Так і зосталася працювати.
Інна Смирнова, адміністраторка табору:
Маємо техніки, які допомагають знайти себе, почути себе, знайти ресурс та мотивацію жити далі. Також у нас є заняття з підлітками, де психологи й арттерапевти займаються і допомагають їм комунікувати та розкритися
Кожна зміна триває тиждень. Приймають близько 60 людей. У таборі можна перебувати навіть із малюками. А нещодавно допомагати кемпу взялися волонтери з Данії. Щоби поліпшити його умови, зводять екооселі.
Мартін із командою облаштовує вже другий будинок, гроші для цього збирають у соцмережах.
Мартін, волонтер спільноти Rebuild Ukraine Green із Данії:
Я працюю у міжнародній школі у Данії. А це студенти, вони розуміються на зведенні екологічних будинків. Тож дехто вирішив приїхати зі мною, щоб допомогти. Я міг би привезти набагато більше охочих, якби не було війни. Досі можна почути дрони. Іноді нам страшно, але ми дуже хочемо підтримати людей.
Екологічне будівництво тут із креативним підходом. Глину Мартін із командою замішують ногами та під співи.
До ініціативи долучилися й українські студенти.
Віталій Майструк, студент:
Маємо тут добудувати стіни, також підлогу доробити, й затягнути її деревом, накласти зверху полотно, щоб не проходила волога. Ми з хлопцями мали досвід і до того, але він нам показує дещо нове - те, чого ми ще ніколи не робили.
На території табору планують звести 10 екобудиночків. За час існування локацію відвідали понад дві з половиною тисячі українців із Маріуполя, Харкова, Бердянська, Мелітополя, Запоріжжя та інших міст. Цьогоріч планують прийняти ще близько тисячі гостей.