Без права на помилку: стрічку про саперів показали у Хмельницькому [ Редагувати ]
"Без права на помилку". Допрем'єрний показ документальної стрічки про роботу вибухотехніків відбувся у Хмельницькому. Знімальна група працювала майже рік. Першими глядачами стали самі вибухотехніки, ветерани та члени родин героїв.
Наш девіз: без права на помилку. Заміновані були мости, переправи, і їх було дуже важко розмінувати й зрозуміти, яким же чином це замінування відбулось.
Ця стрічка про реальні події, героїв, які ризикують життям заради безпеки українців.
Василь Київський, автор і режисер фільму:
Мене настільки вразила робота хлопців з вибухотехнічної служби… І мені захотілося зробити фільм. Все максимально правдиво. Це була одна з умов, в принципі, командира вибухотехніків Володимира Хоменка - ми знімаємо тільки правду, ніякої постановки. Все справжнє.
Знімальна група працювала поруч із вибухотехніками на Миколаївщині, Херсонщині та Харківщині. Зйомки тривали більше року.
Вікторія Кратінова, продюсерка фільму:
Це дуже-дуже велика робота. Це просто якісь надлюдські, неможливі здібності. Кожного дня росіяни вигадують нові пастки, розмінування яких дається високою ціною.
На документальних кадрах і вибухотехніки з Хмельниччини, які працюють по всій Україні.
Олексій Марчук, керівник Управління вибухотехнічної служби ГУНП у Хмельницькій області:
Спочатку ми працювали на Київщині: Ірпінь, Буча, Гостомель. Потім деякі групи відправлялись на Сумщину, а надалі працівники нашого підрозділу залучаються до робіт з оперативного розмінування на територіях Харківської та Херсонської областей.
Один із героїв стрічки - старший інспектор з особливих доручень Павло Кайтанюк. Зараз він на бойовому завданні, але його дружина і четверо дітей прийшли на прем'єру.
Іванна Кайтанюк, дружина вибухотехніка МВС:
Ці прильоти, виїзди і розмінування… Хвилюємось так само. Чекаємо, переживаємо, молимось.
Ветеран вибухотехнічної служби Володимир Сокол зазнав тяжкого поранення під час розмінування Харківщини. Та повернувся у стрій і нині навчає колег.
Володимир Сокол, ветеран МВС, радник ГУНПУ у Хмельницькій області у справах ветеранів:
Наша батьківщина зараз, напевно, найзамінованіша у світі. І наші фахівці зараз найкращі у світі.
Сергій Стахов, глядач:
Скільки я спілкувався з вибухотехніками - це дійсно люди, навіть титан не такий міцний, як їхні нерви.
Сергій Стахов ділиться враженнями після перегляду.
Стрічку "Без права на помилку" мають подивитися і в Україні, і за кордоном - переконана Марина, яка теж прийшла на показ.
Марина, глядачка:
Така гордість за наших українців. Це впевненість у тому, що все подолаємо. Впевненість у тому, що ми переможемо.
А для українців це ще й усвідомлення того, що ворог приносить на нашу землю.
Руслан Герасимчук, керівник ГУНПУ у Хмельницькій області:
Щоб чітко розуміли алгоритм дій у тій чи іншій ситуації. І щоб вони чітко розуміли, що є сьогодні професійні люди, які щоденно борються за їхню безпеку.
Це вже третя документальна стрічка режисера Василя Київського. У планах іще один фільм про героїв, які наближають перемогу.