Суд узяв під варту ексзаступника мера Харкова за махінації на фортифікаціях [ Редагувати ]
На два місяці в СІЗО відправив суд колишнього заступника Харківського міського голови Андрія Руденка. Його підозрюють в розкраданні коштів під час зведення фортифікацій на Харківщині. В прокуратурі вважають, що через оборудки вартість споруд була завищена на п'ять з половиною мільйонів гривень. А це кошти резервного фонду Держбюджету. Репортаж із Харкова.
На лаві підсудних Дмитро Косатухін. Він - керівник фірми, яка за договором з обласною військовою адміністрацією будувала загороджувальні піраміди на території Харківської області. Прокурор називає його третьою ланкою в схемі розкрадання коштів під час зведення фортифікацій.
Артем Глієвой, прокурор відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони:
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що інший підозрюваний, Руденко, через підконтрольне товариство ТОВ "Будтехпром", директором якого є Косатухін, ФОП Драч та ФОП Саричева, які виступали в якості фірм-прокладок, забезпечували закупівлю будівельних матеріалів за реальними цінами та їх продаж за завищеними на підконтрольну ТОВ "Техноком".
Адвокати керівника будівельної фірми кажуть: чоловік був директором номінально, доступу ні до рахунків, ні до документів не мав.
Він фактично виконував роботу прораба. І постійно знаходився на об’єктах будівництва., тобто він і раніше не мав доступу до цих речей і документів.
Та головний підозрюваний у провадженні - колишній заступник харківського міського голови Андрій Руденко.
Руденку інкримінують 11 епізодів розкрадання коштів і створення злочинної організації, що допомагала збагачуватися на будівництві фортифікацій.
Артем Глієвой, прокурор відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони:
З цією метою Руденко Андрій Іванович залучив до своєї злочинної діяльності фірми-прокладки, а також фірми, які повністю були йому підконтрольні. В ході досудового розслідування було встановлено збитків на загальну суму 5 411 767 грн. Це лише за аналізом 11 договорів та лише щодо залізобетонних конструкцій.
За даними слідства, ціни на будівельні матеріали були завищені на 30 відсотків. Колишній віцемер всі звинувачення відкидає. Каже, ця компанія зводила фортифікації під Куп'янськом, Вовчанськом і Козачою Лопанню.
Андрій Руденко підозрюваний:
Ця компанія взяла 24 об'єкти для будівництва. Після чого об'єкти були виконані, був проведений технагляд, були виїзди з військовими, виїзди з ОВА, внаслідок чого ці об'єкти були передані за актами, після чого були перераховані їм гроші. Кінцевий продукт було зроблено вчасно. Зроблено було якісно. І ОВА підписала акти, прийняла ці об'єкти.
Адвокати Руденка подали скаргу на саме затримання. Кажуть: чоловік не був посадовою особою, а волонтером, бо з мерії звільнився ще у 2024-му, тож не міг впливати ні на виділення бюджетних коштів, ні на вибір підрядників. А ціни на будматеріали, мовляв, були середні по ринку.
Віталій Саламаха, адвокат підозрюваного:
ОВА закупила не тільки у ТОВ "Техінком", а ще у 25 підрядних організацій такі блоки-патерни за такими ж релевантними цінами ринку. Не один ТОВ "Техінком" взяв і поставив ОВА на 30% дорожчу продукцію. Це нонсенс, тому що будівельна документація, акти КБ-2В є уніфікованими. Простими словами, в народі підрядники називають їх "одиничками". Це та ціна, по якій всі ідентично постачають матеріали.
Підозрювані просили відпустити їх під заставу. Та суддя вирішила колишнього віцемера та керівника будівельної компанії залишити на два місяці в слідчому ізоляторі. Без альтернативи. Якщо провину доведуть, обом загрожує до 13 років ув'язнення із конфіскацією майна.