Україні подарували унікальну колекцію з 500 творів живопису (фото) [ Редагувати ]

Марина Порошенко відвідала виставку творів з унікальної приватної колекції Ігоря Диченка, яка місяць тому була передана державі.
15 листопада дружина президента України відвідала закриття проекту "Відкрита колекція. Ігор Диченко, Валерія Вірська - українському народові", що тривав з 29 жовтня по 15 листопада в "Мистецькомк арсеналі".
У рамках проекту експонувалися твори з унікального приватного зібрання відомого мистецтвознавця Ігоря Диченка. Саме ця колекція 12 жовтня 2015 року за сприяння дружини президента та під час заходів за участю президента України була подарована державі та народові України вдовою Диченка - Валерією Вірською.
Приватне зібрання, що налічує понад 500 творів живопису, графіки та прикладного мистецтва стало складовою Музейного фонду України та було передане на постійне зберігання до Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал".
Упродовж всього життя мистецтвознавець і художник Ігор Диченко збирав твори великих митців, які уславили Україну.
Ще за радянських часів фахівці відносили його колекцію до першої десятки серед тогочасних приватних збірок - зберігалися твори К. Малевича, О. Богомазова, В. Пальмова, В. Єрмилова, О. Хвостенко-Хвостова, В. Меллера, О.Павленко, Д. Бурлюка, М.Бойчука, А. Горської, О. Заливахи, А. Криволапа. Роботи експонувалися у Нью-Йорку, Сан-Франциско, Токіо, Мюнхені, Лондоні, Едмонтоні, Оденсі та Санкт-Петербурзі.




Навіть перебуваючи у скрутних обставинах і маючи різноманітні вигідні пропозиції, Ігор Сергійович понад усе прагнув зберегти цілісність і недоторканість свого зібрання. Тому й відкидав усі пропозиції щодо продажу та вивезення творів з колекції, бо вважав, що його шедеври мають залишатися в Украні, на рідній землі.
Також Пані Марина завітала на виставку "Шедеври світової пластики" з приватного зібрання відомого колекціонера та мецената Ігоря Воронова.
"Сьогодні це надважливий вчинок для усієї держави: по-перше, ми бачимо безпрецедентний приклад патріотизму і любові до своєї країни з боку Ігоря Диченко, якій заповідав справу всього свого життя рідній країні і пані Валерії, яка виконала його заповіт; а, по-друге, це можливість для молодого покоління бачити і розуміти глибину і міць культурного спадку України, розвивати свій культурний рівень та обізнанність нації в цілому" - зазначила Марина Порошенко.