У Харкові ветеран без рук опанував професію масажиста (відео) [ Редагувати ]

Соціалізація бійців АТО - одна з нагальних проблем сучасної України. Позитивний приклад цього подали у Харкові.
Опанувати нову професію зміг колишній боєць АТО, який втратив на фронті кисті обох рук. Спеціально для ветерана харківські фахівці створили унікальні протези. Тему продовжить кореспондент Лідія Калініна.
Кисті обох рук Олег втратив влітку 2014 року під Слов'янськом. Тоді його БТР потрапив під гранатометний обстріл. Після цього професійному військовому довелося починати життя з нуля.
"Спочатку пішов на роботу в Науково-дослідний центр в академії Нацгвардії, але мені там не сильно сподобалося, потім запропонували в інституті протезування, там почав працювати", -розпвоів студент Харківської академії фізкультури, ветеран АТО Олег Березовський.
З пацієнта Інституту протезування хлопець перетворився на співробітника. Тепер працює адаптологом, допомагає повернутися до нормального життя людям з каліцтвами.
В Академії фізкультури, де Олег вирішив навчатися на реабілітолога, запропонували опанувати ще й професію - масажиста. Ну а щоб Олег міг зробити повноцінний масаж, спеціально для нього створили унікальний протез.
"Це заміна руки масажиста, різні її боку положення, а зроблена з силікону, відповідно не жорсткий, як цегла, а м'якою фактури як людське тіло", - прокоментував розробник.
Пацієнти протез від руки навіть не відрізняють.
- Особливо якщо ти не розумієш нічого в масажі, як звичайна людина обиватель, ти різниці не відчуєш.
Придумав зробити штучну руку для масажиста завкафедрою реабілітації. Три дні - і протез був готовий.
Ідею навчати техніки масажу колишніх учасників АТО підтримали в Кабміні. Видали наказ про створення в Академії першого міжрегіонального центру масажних технологій. Але, крім офіційного статусу і диплома, іншої допомоги від уряду тут поки не бачили
"Ми хотіли проїхати всією Україною з цим проектом, щоб не вони до нас, а ми до них, було багато різних ідей, але все зводиться до того, що цих нещасних копійок просто не знаходить країна і відсилає до волонтерів", - розповів завідувач кафедри фізичної реабілітації та рекреації Харківської академії фізкультури Денис Підкопай.
Але хоч фінансування і немає, кожного бійця, який хоче стати масажистом, тут обіцяють навчити. Зараз в центрі навчається ще один хлопець без руки. На свою чергу чекають іще четверо колишніх бійців АТО.