"Турбота з народження": як працює підтримка родин із немовлятами [ Редагувати ]
Підтримка родин із дітьми віком до 3 років, надання медико-соціальної допомоги вдома, консультування з питань імунізації, грудного вигодовування та раннього виявлення ризиків розвитку. Усе це передбачає проєкт "Турбота з народження", який втілюють в Україні за ініціативи Міністерства охорони здоров'я та ЮНІСЕФ. Як він працює - подивіться.
Ольга Лазорик із маленькою донькою очікують на візит патронатної сестри - вона щомісяця або ж за потреби навідує сім'ю удома.
Світлана Кадинська, патронатна сестра Хмільницького центру первинної медико-санітарної допомоги:
Дитинка дуже хороша. Мама також. Дуже відповідальна. Дотримується усіх рекомендацій і лікаря, і тих рекомендацій, які я надаю. Наступний мій візит буде в 4 місяці.
Під час відвідин мама отримує інформацію щодо догляду за дитиною, вакцинації та годування. А патронатна сестра проводить огляд малечі та визначає стан її здоров’я.
Світлана Кадинська, патронатна сестра Хмільницького центру первинної медико-санітарної допомоги:
Вимірюємо об'єм грудної клітини, голівки, оглядаємо пупочну рану, ніжки, чи розводяться правильно. У разі, якщо нам щось не подобається, тоді вже скеровуємо до спеціалістів. Також розповідаємо про переваги грудного вигодовування, як зберегти лактацію, як правильно харчуватися, режим дня.
Ольга зізнається, така підтримка, особливо для новоспечених матусь, дуже потрібна.
Ольга Лазорик, мама:
Оскільки маленька дитина потребує максимального контролю. Особливо в такій ситуації, як я. Це у мене перша дитина. У мене абсолютно через кожну причину зразу паніка. І коли приходить медпрацівник - це заспокоює. Ти знаєш, що ти під контролем.
Проєкт "Турбота з народження вдома" від Міністерства охорони здоров'я України та ЮНІСЕФ - на Вінниччині впроваджується за сприяння обласної військової адміністрації. Домашні візити для родин із дітьми до трьох років - це не лише медичний нагляд, а й можливість надати сімʼї психологічну підтримку.
Лариса Дубова, директорка Хмільницького центру первинної медико-санітарної допомоги:
Медичні сестри нашого центру пройшли спеціальні навчання патронажні для того, щоб надавати таку допомогу. Й медичний супровід. Якщо при огляді медсестра буде розуміти, що потрібен ще супровід психолога чи супровід соціального працівника - вони будуть долучатися до процесу також.
Лариса Бевза, начальниця відділу екстреної та первинної медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА:
Даний проєкт впроваджується у кількох громадах. Центрами первинної медико-санітарної допомоги. Таких як Хмільник, Козятин, Томашпіль, Літин. Але є такі плани, щоби кожна громада взяла цю програму, кожна дитина повинна мати доступ до якісної медичної послуги. Особливо це важливо в ранньому віці.
Така ініціатива, переконані медики, забезпечить повноцінний розвиток малюків та гарантує їм безпечне середовище.