Народжують під обстрілами: як працює пологовий у Нікополі [ Редагувати ]
З пів сотні атак за добу. Нікопольщина під безперервним вогнем ворога. У самому Нікополі під обстрілами працює пологовий будинок, та кількість породіль, розповідають лікарі, скоротилася вдвічі. Втім, у найскладніші часи на світ з'являються найсильніші люди. Про відважних, як лікарів так і нікопольців, у сюжеті Олени Мендалюк.
До появи другої дитини, хлопчика, готується Вікторія. Породілля з Покрова. Народжувати приїхала до Нікополя. Жінка ділиться, її не бентежить відлуння вибухів за вікном. Вона рішуча й усміхнена. Бо вірить: тут подбають про неї та сина.
Вікторія, породілля:
- Ні, не страшно. Дуже хотіли другу дитину багато років. І коли зрозуміли, що вагітні — вирішили народжувати. - Чому саме Нікополь обрали? - Ну, це, по-перше, найближче місце для народження дитини й тут доволі непогане пологове відділення.
Анна Саморукова, медична директорка з акушерства та неонатології Нікопольської міської лікарні:
Ми обслуговували велику територію. У нас народжують жінки Марганця, Томаківського району, Покровського і весь Нікопольський район.
Раніше тут народжували вдвічі більше пацієнток, проте через напружену безпекову ситуацію майбутні мами полишають прифронтове місто. Тому, зізнаються медики, нині поява кожної дитини - як маленьке диво. Під час тривог та самих пологів - жінки у безпеці: в лікарні облаштували операційну в укритті.
Анна Саморукова, медична директорка з акушерства та неонатології Нікопольської міської лікарні:
З початку війни у нас був організований пологовий зал і ми почали народжувати в сховищі, палати для жінок з дітьми. Територія, де жінки лежать без партнерів. Ми запрошуємо завжди на партнерські пологи. Ми готові до партнерських пологів. У нас пологова зала, яка може стати операційною.
Нікопольський пологовий - один із небагатьох закладів, який продовжує працювати попри те, що ворог буквально за кілька кілометрів від міста. Тому на вікнах замість скла – ОСБ, а на фасаді видно сліди від осколків. Снаряди та вибухова хвиля діставали й до цієї будівлі. Нещодавно саме в цих стінах народжувала дружина Руслана.
Руслан, батько новонародженого:
- Все добре, знаю, що тут у підвалі, все безпечно. Все добре. - Не думали до Дніпра поїхати? - Нє. - Предложенія були, но остались тут.
Через постійні масовані атаки росіян до пологового перенесли й гінекологічне відділення.
Сергій Кравченко, завідувач гінекологічного відділення:
За рік у нас було поруч 4 прильоти біля гінекологічного відділення. Вікна, двері, операційна були зруйновані, палати. Надаємо переважно ургентну допомогу, кровотечі, пухлини, вагітні, загрози вагітності, всі запальні процеси.
Утім, не лише постійні обстріли ускладнюють роботу. Через скорочення фінансування майже сотня представників штату лікарні працюють на 0,75 ставки.
Анна Саморукова, медична директорка з акушерства та неонатології Нікопольської міської лікарні:
Враховуючи, що пологів стало значно менше, щоб отримати нашу зп на ту кількість персоналу, яка в нас є, ми маємо народжувати по сто дітей в місяць. Ну, 15 тисяч коштують пологи, майже півтора мільйона ми повинні заробляти. На даний час такої кількості пологів в нас немає.
Артем Ткаченко, завідувач акушерського відділення:
У нас в повному обсязі всі спеціалісти на робочому місці. Так важко, і психологічно, і морально, і фінансово це важко. Не всі знаходяться в Нікополі, дехто на ВПО виїжджає, але працюємо, ми не можемо кинути своє робоче місце.