Від зараження грипом рятує настоянка на воску [ Редагувати ]
Хвиля нового вірусу типу H3N2 накриє Україну у лютому, попереджають лікарі. Зараз цей вірус поширюється Європою. Втім, українці на нові виклики дивляться без остраху. Бо під час першої хвилі епідемії встигли накопичити різні рецепти того, як вберегтися чи вилікувати підступну хворобу. Поради досвідчених збирала - Ганна Демиденко.
Як уберегтися від грипу? Епідемія цієї хвороби - змушує українців відшукувати нові способи профілактики. Навіть на ярмарку увагу покупців привертають різноманітними народними засобами від грипу. Із власної пасіки Віталій продає настоянку на восковій молі.
"Лікує бронхи, кашель, запалення легенів. Бажано пропити її або для лікування, або для профілактики. Настоюється на домашній самогонці", - говорить Віталій Нишкур, пасічник, продавець.
Але з алкоголем слід бути вкрай обережним, радять лікарі. Аби навпаки - не зашкодити.
"Взагалі вплив алкоголю на організм, це не тільки в період епідемії, звичайно ж він впливає подавляюще на імунітет, тому немає ніяких підстав для того що б використовувати алкоголь для профілактики", - говорить Олена Пузанова, лікар-терапевт.
Оксолінову мазь вже давно вважають ефективним захистом від вірусу. Але тільки якщо правильно її застосовувати. Наносити якомога глибше на слизову оболонку носа, а головне - через 2 години витерти. Мазь дія як бар'єр - зупиняє бактерії. А провізори вже нарікають, через ажіотаж - фармацевтичні заводи не встигають її доставляти.
"Не в кожній аптеці можна купити оксолінову мазь, хотілося б щоб у такі дні, в сезон застуди, або грипозний щоб люди, попит, щоб фарм заводи були готові до цього", - говорить Любов Куць, фармацевт.
Багато хто вважає - уберегтися від грипу допоможе велика доза вітаміну С: лимони та сок інших цитрусових разом із парацетамолом. Натомість, кажуть медики, саме кисле середовище - ідеальне для розмноження бактерій.
Куди краще загартовування організму. Василь до цього привчив усю свою родину. Каже, що навіть не знають, що таке хворіти.
"Кожний Божий ранок в одних плавках під колоночку на вулицю і вперед. Ми можемо в любу секунду на машині зупинитись вийти в річці поплавати і поїхати далі. Пора року не має значення", - говорить Василь, продавець із Закарпаття.
А от на рекламу противірусних медикаментів куплятися не варто. Окрім того, що такі ліки дорого коштують, вони ще й не ефективні у профілактиці застуди.
"Противірусні таблетки - це імуномодулятори. Наукових доказів їх дії немає. Тобто сказати, що на 100% імуномодулятори дозволяють стимулювати імунітет, дозволяють захищати від вірусної інфекції - це не доведено", - говорить Олена, лікар-терапевт.
"Ліки вітчизняного виробника в ціні від 20 гривень до 60-70 гривень. Імпортні препарати коштують від с100 і більше мабуть до 500. Це противірусні препарати", - говорить Любов Куць, фармацевт.
Найдешевший і, здавалося б, найпростіший спосіб застереження від вірусу - медична маска. Та й тут є свої нюанси: її потрібно змінювати після кожного перебування у людному місці під час епідемії.
Якщо бактерії грипу потрапили на тканину, згодом вони можуть потрапити і в організм. Окрім маски - бактерії так само оселяються і на руках, одязі, на меблях у вашому помешканні.
Тому вологе прибирання, частіше прання одягу, гігієна та провітрювання - це теж одні із ефективних засобів вберегтися від грипу.