Команда Гройсмана освоюється на нових місцях у Кабміні (відео) [ Редагувати ]
Щодо програми нового уряду - депутати не були такими одностайними, і підтримали її лише з третьої спроби.
Тож тепер Кабмін Гройсмана має імунітет, щонайменше на рік. Уся хронологія цього дня - у матеріалі кореспондента Ольги Рицар.
Про те, що депутати проголосують за формування нового уряду було зрозуміло ще з самого ранку.
Ложа уряду заповнена міністрами. На своєму місці Президент. Прощальне слово Арсенія Яценюка було коротким. Той подякував соратникам і ворогам та попросив його звільнити.
"Я хотів би подякувати своїм опонентам і ворогам за те, що ви зробили сильнішим мене. Я прошу прийняти мою відставку, а попереду нас чекають великі справи і великі звершення", - заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
Не дочекавшись слова Президента під вигуки нардепів, Арсеній Яценюк демонстративно попрямував на вихід. Слідом за ним - майже вся його команда.
Слухати Петра Порошенка залишились Степан Полторак, Павло Клімкін та Геннадій Зубко.
У своїй промові Президент повідомив, що новостворена коаліція із двох фракцій вчора внесла кандидатуру прем’єра Гройсмана.
Сьогодні Полрошенко просить депутатів підтримати майбутнього прем’єра.
"Взяти і зробити, виявляється, не так просто, як придумувати красиві гасла. Симпатична мені ідея технократичного уряду теж не знайшла особливої підтримки. Коли треба було долучатися до коаліції, знову черг не побачили", - заявив президент України Петро Порошенко.
"Від стратегії виживання, яка була проведена в 2014-2015 роках слід переходити до стратегії прискореного розвитку.
Від затягування пасків до їхнього послаблення при першій ліпшій можливості збільшення ВВП має конвертуватися в захист найважливіших соціальних верств", - заявив президент України Петро Порошенко.
"Ганьба усім тим, хто не спромігся за 24 роки дати людям можливість жити по-людськи. От те, що ви тут болтаєте - це ганьба! Слава Україні, я вам покажу, що таке управління державою", - заявив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
Із усіх демократичних фракцій, які є в цьому парламенті за новий уряд Гройсмана і Порошенка проголосували всього 206 депутатів. Треба 226.
Це означає, що реальної демократичної проєвропейської коаліції не існує", - заявив народний депутат, "Батьківщина" Сергій Соболєв.
"Сьогодні не стоїть питання створення нових красивих документів. Питання стоїть про виконання тих програм, які уже напрацьовані.
У той же час ми беремо на себе зобов’язання і це є принципово важливим протягом одного місяця на основі детального аналізу ситуації напрацювати і представити чіткий план спільно з народними депутатами, який чітко визначить, що буде зроблено нами до кінця року", - заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Після трьох місяців роздумів і вагань депутати за лічені години проголосували пакетом за увесь склад уряду. Працювали без перерви.
А вже після представлення Володимиром Гройсманом програми дій уряду, його нова команда відправилася у Кабмін освоюватися на місцях.