Українські школярі-науковці презентують свої винаходи у США [ Редагувати ]
Новий генератор електроенергії, рукавиця для робота та еко-дозатор - винаходи українських школярів. Усе це презентують міжнародному технічному ярмарку в Америці.
До фіналу пройшли шестеро підлітків з різних регіонів Україні. Якими відкриттями підкорюватимуть світову науку дізнавалася Анна Демиденко.
На міні-моделі пральної Анастасія зі Львова демонструє своє екологічно-вагоме удосконалення. За підрахунками дівчини, у рік, до світового океану, потрапляє 100 тисяч тонн невикористаних залишків порошку.
"У мене виникла така ідея - додавати порошок в машинку почергово, тобто маленькими дозами. Це два світлодіоди, а це фоторезистор. В той момент, коли весь бруд відпереться, тоді прозорість стане сталою. І при цьому припиняється подача порошку автоматично самою машинкою", - каже учениця 11 класу Львівського технологічного ліцею Анастасія Лівочка.
При чому собівартість такої розумної машинки, за словами винахідниці, не збільшиться навіть на відсоток.
Ідея Валерії з Херсона - отримувати електроенергію від хвиль на поверхні води. Така енергія за усіма показниками набагато дешевша, та не потребує складних пристроїв.
"Я дивилася на хвилі і подумала, чому б не використовувати коливання, вони ж так розповсюджені і не створювати ось рух провідника відносно магнітів", - каже учениця 10 класу фізико-технічного ліцею міста Херсон Валерія Тищенко.
Зі ста претендентів, до фіналу потрапили шестеро. Серед винаходів школярів - інформаційна рукавиця для навчання робота та універсальний метод шифрування інформації. У США проекти оцінюватиме журі із 750 суддів, шестеро з яких - нобелівські лауреати. Серед учасників представники із 75 країн світу.
"Більшість робіт на конкурсі "Інтел лайф селф" присвячена проблемам, які пов'язані з майбутнім людини, це і глобальне потепління та екологічні катастрофи, і очищення навколишнього середовища, і робототехніка і інформаційні технології", - розповідає кандидат біологічних наук, науковий супровідник конкурсантів Денис Білько.
Українці беруть участь у конкурсі з 2005 року. За цей час привезли більше десяти нагород. Минуріч старшокласники повернулися із двома бронзовими медалями.
"Всі, хто займає 1-2 місце, їх імена вносять в американське астрономічне товариство і коли приходить черга, їх іменами називають малі планети сонячної системи, астероїди, інші малі тіла", - розповідає кандидат технічних наук, заслужений працівник освіти України Вадим Коваленко.
Шестеро юних науковців відлетіли до Лос-Анджелеса. Там у них насичена програма: лекції найвідоміших вчених, презентація та захист своїх проектів. Наостанок запланували і традиційний американський шопінг. Ми ж вболіватимемо за наших і за тиждень чекаємо з нагородами!