Global Teacher Prize: в Україні обирають найкращого вчителя [ Редагувати ]

632 вчителі з усіх куточків України змагаються за титул найкращого. Журі Національної премії Teacher Global Prize Ukraine опрацьовує анкети і відбирає двадцятку фіналістів. Історію одного з претендентів на золотий кубок педагога - розкажемо далі.
"Тут в нас якраз наші 632 заявки", - говорить Зоя Литвин, Голова громадської спілки "Освіторія".
Десь серед цього стосу папірців - і резюме майбутнього володаря золотого кубка Премії Teacher Global Prize Ukraine. Він полетить на педагогічний форум у Дубаї і отримає приз - 100 тисяч гривень.
"Ми маємо дуже цікаві проекти і маємо екологічні проекти, які вчитель робить разом зі своїми учнями. Якісь соціальні проекти, де вивчаючи певну тему - вони дивляться приклади інших країн", - розповідає Зоя Литвин, Голова громадської спілки "Освіторія".
Сан Санич - так називають свого вчителя восьмикласники, попри його досить молодий вік. У школі почав працювати ще з другого курсу університету. Для дітей швидко став "своїм".
"Наш вчитель - є для нас великим прикладом, тому що він знає майже 5 мов. І він хоче, щоб ми теж розвивалися і вивчали іноземні мови".
Жоден письменник зі шкільної програми на його уроках літератури - не нудний.
"Їм дуже хочеться подивитись в яких умовах він жив, або віртуально потрапити в ту епоху в якій він творив, писав ці твори", - говорить Олександр Черкас, вчитель української мови та літератури Київської ЗОШ № 54.
Меморіальні квартири, музеї, щоденники митців в оригіналі - так проходять уроки Олександра. Результатами не натішиться.
"- Не було мети для того, щоб читати твори в оригіналі, а зараз я спостерігаю, що декілька дітей вже читають їх повністю - і це дуже приємно".
Прийшли за новими підручниками - і знову загралися з учителем. Поки його в класі немає - пишуть на дошці назви улюблених минулорічних творів.
"- Взагалі Климко трохи схожий на мене, тому він мені і запам'ятався".
А він з легкістю впізнає, де - чия долоня.
"- Найцікавіше, що нас вразило - Лебеді материнства.
- Це Назар напевно, він співав мені її, так Назар. Гуси-лебеді летять… Ваня, Ваня".
У вільний час Олександр учителює на волонтерських курсах для ВІЛ-інфікованих дітей в Охматдиті. А ще працює над авторською програмою для дітей з особливими потребами. І ділиться - нічого б не вдалося без підтримки колег. З учителем англійської перекладає українську поезію, у походи до музеїв бере із собою вчителя історії. Колеги, власне, і номінували Олександра на премію. А поки що - всі чекають підсумків журі.