Британські студенти вигадали цукерки з комахами [ Редагувати ]
Шоколадні цукерки із цвіркунів, посуд із міцелію й очисник повітря з мікроводоростей. Такі винаходи представили студенти Королівського коледжу мистецтв у Лондоні. У чому важливість усіх цих розробок - давайте подивимося.
Їжа майбутнього. На виставці королівського коледжу мистецтв у Лондоні одна з його студенток - Крістіна Карбаджо представила шоколадні цукерки.... з цвіркунами всередині. Розповідає, для вирощування цих комах потрібно у двісті разів менше місця, ніж для розведення великої рогатої худоби.
А от вміст протеїну у кілограмі цвіркунів та яловичини - однаковий. А ще ці комахи забезпечують третину добової норми заліза у жінок, більшість яких мають дефіцит цього елемента. Шоколадний смак, каже Крістіна, допоможе подолати відразу людей до цвіркунів.
"З шоколадом усе виглядає доволі симпатично. Така їжа не викликає огиду і не відлякує. Коли ви думаєте про цвіркунів, у вас виникають неприємні асоціації. Але щойно ви зрозумієте, який потужний інгредіент прихований в чомусь, що має привабливий вигляд і... непогано смакує", - говорить Кристіна Карбаджо, студентка королівського коледжу мистецтв.
А от студентка Джесіка Грегорі придумала, як із харчових відходів виготовляти речі для домогосподарства. З міцелію, який дівчина вирощує в скляних контейнерах - чашки і миски. А з харчових відходів - сумки. Спеціальна бактерія перетворює глюкозу з поживних речовин на целюлозу.
"Це інкубатор для міцелію, де можна вирощувати гриби. Потім ви забираєте міцелій і кладете його у форми для чашок або мисок. Такий посуд може замінити пластиковий. Інша система - це ванни для вирощування целюлози. Ви додаєте бактерію у воду з овочевими і фруктовими відходами, а отримуєте целюлозу", - говорить Джесіка Грегорі, студентка королівського коледжу мистецтв.
А ось в цих контейнерах - мікроводорості, які живляться сонячною енергією. На їхній основі Андріана Нассоу створила фільтр для повітря.
"15 літрів цієї культури можуть нейтралізувати вуглекислий газ у кімнаті площею 15 квадратних метрів. Стільки ж, скільки і велике дерево, або 35 домашніх рослин", - говорить Андріана Нассоу, студентка королівського коледжу мистецто.
Кожна з винахідниць сподівається на масове виробництво, і впевнена, що її розробка зможе покращити життя людства.