В Україні зникають діти: що має робити поліція? [ Редагувати ]
В Україні все частіше зникають діти! Торік кількість таких випадків зросла на три тисячі! І кожний - це окрема історія та драма. Діти просто губляться, тікають з дому, а настрашніше їх викрадають!
А от який процент малюків знаходять? Як дітей шукають в нас, і як в Америці? Наталія Шумакова - розповість.
"10 тисяч заяв щороку! про зникнення дітей. В Україні кожної години щезає чиїсь син або донька".
"Как она пропала - ждала, что она придет и двери не закрывала. Думала, что сейчас прийдет. Тяжело было сразу. Сейчас я надеюсь и я жду", - говорить мати зниклої дівчинки.
Світлана чекає на свою дочку ось уже чотирнадцять років. Юля пішла до подруги - у сусідній будинок і не повернулася. Дівчинці було лише 9 років.
"Она вышла, взяла кулечек, я говорю - ты куда? Говорит, вишеньки пойду рвать. И все. Я когда на балкон вышла - не думала, что ее не увижу больше. Она улыбнулась, рукой помахала и убежала", - говорить Світлана Моцюк, мати зниклої дівчинки.
Батьки Юлі звернулись до міліції наступного дня. Правоохоронці почали пошуки - опитали сусідів, родичів, друзів. Але досі про долю дитини невідомо нічого.
"Я каждый день жду ее. Надеюсь. Хочется, чтобы она нашлась, хочется обнять и не отпускать", - говорить Світлана Моцюк, мати зниклої дівчинки.
Їх теж досі шукають. Ось уже 6 років. Двох підлітків, Максима Шкварка та його друга Рубена, які таємничо зникли у Львові, що зараз із дітьми - не знає ніхто.
А про цю історію пишуть у всіх американських ЗМІ. У Кентуккі 14-річний підліток сам прийшов у поліцію і заявив, що він Тімоті Пітц. Мовляв, його викрали ще 8 років тому і весь цей час утримували двоє чоловіків, які постійно мандрували автомобілем. Утекти хлопцю вдалося лише зараз. Правоохоронці перевіряють, чи говорить він правду.
Узагалі статистика дитячих зникнень по всьому світу шокує. І в Україні теж. Кількість зниклих дедалі зростає! Якщо 2017 батьки подали 8 тисяч заяв, то торік 11 тисяч 300!
"В цьому році вже було близько дві тисяч повідомлень про зникнення дітей, поки що не знайдені 12 дітей. Наприклад. Сьогодні за добу зникла 31 дитина, ще дев'ять - не знайдено", - говорить Лариса Зуб, начальник Управління ювенальної превенції.
Якщо в сім'ї зникла дитина батьки повинні повідомити у правоохоронні органи негайно. А поліція має негайно починати пошуки.
"Якщо це маленькі діти, зокрема до одинадцяти років, взагалі підіймається по тревозі весь гарнізон поліції того району в якому зникла дитина, чи того міста чи районного центру. Насправді є багато різних міфів про розшук дітей про три доби, взагалі такого немає навіть в нормативних документах", - говорить Лариса Зуб, начальник Управління ювенальної превенції.
Цього хлопчика знайшли на залізничній станції під Києвом. Про себе він розповів тільки, що його звуть Денис. Не назвав ані прізвища, ані адреси. Небайдужі опублікували фото дитини в одній із груп у "Фейсбуці". І за кілька годин - батьки знайшлися.
"Cообщения мы публикуем довольно часто о том, что пропадают дети. Иногда имеет место ненадлежащее отношение родителей, когда дети теряются, куда-то уходят сами, их находят замерзшими, сидящими где-то на лавочке. В этом плане гражданам нужно быть на чеку, всегда обращать внимание вызвать полицию, вызвать скорую", - говорить Владислав Антонов, модератор спільноти DTP
За статистикою, 90% дітей знаходять у першу ж добу. Однак залишається ще 10 без блискавичного хепіенду. Особливо, коли йдеться про викрадення. Ця резонансна історія сталася торік у грудні. Ось відео з камер спостереження.
Дорослий чоловік намагався викрасти восьмирічного хлопчика, який сам ішов додому з гуртка. Він попросив дитину допомогти йому з планшетом "у тихому місці". На щастя, в цей момент хлопчику зателефонувала мама й наказала тікати! Чим його і врятувала. Тож найперше, чому мають навчити батьки дітей, за жодних обставин нікуди не йти з незнайомцями на вулиці. Та найчастіше діти зникають із власної волі просто тікають.
"Підлітки - це теж проблема. Це перехідний період, вони вже вважають себе дорослими. І їм не подобається, що їм там кажуть батьки. Вважають, що це дурниці. І це такий протест - коли йдуть, і потрапляють в різні ситуації", - говорить Валентин Тарасов журналіст-розслідувач, "Чекай на мене. Україна".
"Вважно понимать, какая потребность у ребенка за этим стоит. Иногда может стоять потребность привлечения внимания, то есть я ухожу и таким образом обращаю на себя внимание за этим может стоять какой-то конфликт с родителями, попытка наказать их", - говорить Оксана Седун, психолог.
Порада психологів проста батькам треба бути уважнішими до своїх чад. Якщо ж дитина все-таки пропала, після негайного виклику поліції варто перевірити соцмережі. Далі спробувати встановити місцеперебування дитини за мобілкою. Крім того, в Україні є спеціальна гаряча лінія, куди можуть звернутися батьки. А це сайт із фото зниклих дітей... Далі - соцмережі і телеефір. Головне оперативно оповістити якомога більше людей.
"Самый еффективный поиск, это когда это быстро. Но к сожалению, очень часто не сразу родители говорят, ищем на второй-третий день", - говорить Олена Жовтобрюх, волонтер.
Олена волонтер із Дніпра. Разом із товаришами шукає зниклих дітей. У співпраці з поліцією.
"Полиция которая занимается детьми обращается к нам. Они бросают к нам в чат: ребята, такая-то ориентировка, нужна помощь именно волонтерская нужно прочесать то-то то-то там-то там-то. Мы быстренько списываемся в этом чате, съезжаемся на локацию и там уже занимаемся этой работой", - говорить Олена Жовтобрюх, волонтер.
Тіна волонтер і мама трьох дітей. Сама неодноразово брала участь у пошуках. Але не думала, що зіштовхнеться з подібною ситуацією. Її доньки вирішили "погуляти" без телефонів. Дітей шукали по всьому Дніпру! І, на щастя, за кілька годин знайшли.
"Я никогда не думала. Дети все научены. Не думала, что я с этим столкнусь. Но столкнулась и я. Пришли, говорят: "ой мама, извини. Мы телефоны не взяли", - говорить Тіна Ланько, волонтер.
У пошуку дітей важлива масована інформ-атака. Це добре розуміють, приміром, у США. Там щороку зникають понад 400 тисяч неповнолітніх. Успішно діє система пошуку "Амбер Алерт". Це коли копи оголошують тривогу, інформацію про зниклу дитину поширюють по всіх можливих каналах: по радіо, телебаченню, на придорожніх рекламних щитах і за допомогою розсилки на мобільні телефони. Результат більш як 99 відсотків дітей повертають додому живими.