На Одещині місцева влада наказала викопати труби зрошувальної системи [ Редагувати ]
На Одещині в одному з районів демонтували зрошувальну систему. Воду нею вже давно не подають, але все в робочому стані - кажуть фахівці. Посадовці пояснюють: труби викопали, щоб їх зберегти. Аргументи сторін вислухав Андрій Анастасов.
Дунай-Дністровська зрошувальна система. ділянку в Саратському районі побудували біля села Михайлівка ще у вісімдесятих - минулого століття. На насосній станції кажуть: в останнє воду на поля подавали десять років тому. Проте переконують усе й досі в робочому стані.
"Вот насосная станция! Насосы стоят".
"Она сейчас рабочая, все как положено только воду подайте и мы подадим воду в любое поле. Но там уже, конечно, повытягивали трубы", - говорить Василь Спориш, машиніст насосної станції.
"Витягати" труби почали у лютому. Займається цим Білгород-Дністровське міжрайонне управління водного господарства. За документами, демонтувати збираються понад три кілометри труб. Близько третини - вже викопали. Чиновники кажуть: це консервація. Мовляв, цей трубопровід уже ніколи не будуть використовувати. Але водночас - його треба зберегти від розграбування.
"Оно никогда не работало и работать, скорее всего, что сто процентов не будет. А так как кражи нас уже так одолели, поэтому было такое решение и принято", - говорить Борис Бурлак, начальник Білгород-Дністровського міжрайонного управління водного господарства.
А ось сільські землекористувачі обурені. По-перше, їх не попередили про роботи, проте вже знищили траншеями плодоносні ґрунти. По-друге, вважають: це не державницький підхід. Руйнувати в посушливих районах зрошувальну систему - варварство. Адже в майбутньому держава могла б відновити меліоративне господарство.
"Рядом недалеко у нас дунайская вода, которая дошла уже до Баштановки. Можно было бы сегодня дополнительно государству понести, я не знаю, не буду судить, какие это деньги - но это в любом случае спасение нации, спасение сегодня нашего Буджакского края, Бессарабии", - говорить Микола Супряга, керівник сільгосппідприємства.
Місцеві ж активісти взагалі підозрюють, що під час виконання робіт чиновники можуть викопати частину й основної зрошувальної магістралі - так би мовити, під шумок.
"Вот магистральной трубы здесь такого диаметра два ряда по семь километров. То есть, грубо говоря, четырнадцать километров. От трех до четырех миллионов долларов стоимость, если это сдать все на металлолом", - говорить Алім Білалов, громадський діяч.
Посадовці, зі свого боку, звинувачують активістів.
"Инициативная группа, наверное, хочет их себе прибрать, я так почему-то подозреваю, но у них ничего не получится. Мы представляем интересы государства и работаем в правовом поле, согласно всем решениям", - говорить Борис Бурлак, начальник Білгород-Дністровського міжрайонного управління водного господарства.
На чиєму боці правда, наразі з'ясовують правоохоронці. У прокуратурі нам повідомили, що за фактом демонтажу труб відкрите кримінальне провадження.