На Філіппінах офіційно дозволили чинити самосуд [ Редагувати ]
Хто атакував найбільші у світі нафтові заводи? У якій країні дозволили стріляти в чиновників? Та як мітингарі в Гонконгу прикрасили свій протест? Про це та інше - у нашому огляді.
* * *
У Саудівській Аравії внаслідок атаки дронів зайнялися два нафтопереробні заводи. Один із них вважають найбільшим у світі. Пожежі локалізували. Ніхто не постраждав. Відповідальність за напад взяли на себе єменські хусити-повстанці. Їхній представник заявив, що кількість атак зростатиме, якщо Саудівська Аравія і надалі підтримуватиме єменського президента. Війна у Ємені триває вже 14 років. На боці хуситів - Іран. Президента Хаді підтримує міжнародна коаліція на чолі із Саудівською Аравією.
* * *
Протести "жовтих жилетів" ідуть на спад. Чергова акція в Парижі зібрала тільки півтори сотні демонстрантів. Цього разу минулося без сутичок із поліцією та руйнувань. Мітингарі закликали містян підтримати протест наступної суботи. "Жовті жилети" влаштовують такі акції з листопада. Спочатку вони виступали проти здорожчання пального, а тепер вимагають відставки президента Еммануеля Макрона і припинення реформ.
* * *
Стріляти, та не насмерть. Філіппінцям дозволили карати чиновників, які вимагають хабара. Таке заявив президент Родріґо Дутерте на відкритті урядового центру в Батанзі. За його словами, таке право мають ті, хто сплачує податки. Разом із тим, Дутерте зауважив: попри дозвіл стріляти у чиновників-корупціонерів, до відповідальності їх однаково притягнуть і покарають тілесно. Однак, від в'язниці пообіцяв у таких випадках захистити.
* * *
До п'яти зросла кількість загиблих унаслідок повені на південному сході Іспанії. Напередодні в муніципалітеті Бенферрі виявили тіло 58-річного чоловіка. Його, вважають співробітники цивільної гвардії, могло віднести течією. Серед загиблих також двоє чоловіків, які потонули у своїх автомобілях у Гранаді та Альмерії. Тіла ще двох - виявили в муніципалітеті Каудете. Три дні тому країну охопив холодний циклон зі зливами та шквальним вітром. Через стихію евакуювали майже три з половиною тисячі жителів.
* * *
Тим часом, у Сінгапурі потерпають від смогу. За словами екологів, рівень забруднення повітря - найгірший за останні три роки. Місцеві скаржаться на задуху, люди змушені вдягати захисні маски або в інший спосіб прикривати обличчя, перебуваючи на вулиці. Появу смогу в Сінгапурі пов'язують із діями фермерів у сусідній Індонезії. Мовляв, ті щоосені влаштовують "прибирання", спалюючи сухе листя на своїх плантаціях.
* * *
Красивий протест. У Гонконгу активісти зібралися на пагорбах і утворили "живий вогняний ланцюг". Протестувальники ввімкнули ліхтарики на телефонах, деякі тримали паперові світильники. У такий спосіб відзначили щорічне "Свято середини осені". Це гонконгзький аналог китайського Нового року. За традицією, цієї пори запалюють ліхтарики, споглядають на Місяць та ласують святковими "місячними пиріжками".