У Києві підтвердили випадок захворювання на дифтерію [ Редагувати ]
У Києві підтвердили випадок захворювання на дифтерію. Занедужав 9-річний учень школи-ліцею №303, що в Дарницькому районі. Зараз дитина під наглядом медиків. Відомо, що хлопчик не мав щеплення через відмову батьків. Усі подробиці з'ясовувала Ірина Розова.
Підвищена температура тіла, нездужання, біль у горлі - основні симптоми дифтерії, як і в інших інфекційних захворювань. Спочатку дифтерія схожа на звичайну ангіну. Саме таким і був первинний діагноз дев'ятирічного хлопчика. Втім, після проведення бактеріологічного дослідження його перекваліфікували.
"Не всегда даже специалист может разобраться дифтерия это или не дифтерия, но есть определенные признаки, которые позволяют врачу заподозрить поставить диагноз. В данном случае легкая форма дифтерии, то есть - повезло, слава Богу, данному пациенту, но все равно, лечение довольно длительное", - повідомив Сергій Крамарев, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Олександра Богомольця.
Наразі стан дитини стабільний. Хлопчикові ввели проти-дифтерійну сироватку. Він навчається в третьому класі одного з ліцеїв Дарницького району столиці. Школяр контактував із 45 людьми, з них 36 - діти. Усіх оглянули лікарі. Випадків захворювання на дифтерію поки що не виявили.
"Дитина госпіталізована і навчальний заклад з 17 жовтня не відвідувала. Прийняті превентивні міри. Оголошено карантин, локально у 3-Е класі, де навчався цей хлопчик. Вчора відповідні служби обробили приміщення, якими могли користуватися учні. Це і загальна зала, і харчоблок, і приміщення де вони знаходилися. Сьогодні з 10:00 працюють лікарі, які обстежують дітей за бажанням батьків. І беруть мазки в контактних дітей", - повідомила Ольга Перепелиця, директорка Київського ліцею №303.
За словами медиків, підхопити інфекцію можна де завгодно. Захиститися від цієї хвороби можна лише шляхом вакцинації. У хлопчика щеплення не було. Втім, відповідна довідка батьками була надана.
"Вона відмовлялася. У нас є записи відмови від щеплень інших вакцин, не проти дифтерії. Для себе ми розглядали ці записи, щоби встановити, який лікувальний заклад їх видавав. Та немає якихось ідентифікованих печаток, немає посилань на лікаря", - повідомив Юрій Сміщук, директор КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Дарницького району м.Києва".
Медики кажуть, наслідки навіть легкої форми недуги можуть бути серйозними.
"Есть же не только больные, а есть и носители дифтерийной палочки. То есть чекловек не болеет, а унего в организме существует эта дифтерийная палочка. И если такой человек попадает в место скученности людей, особенно людей, которые не имеют иммунитета, а в нашем случае там ребенок ни привит вообще и создаются условия для приживления этой палочки", - повідомив Сергій Крамарев, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Олександра Богомольця.
На сьогодні, в столиці це єдиний підтверджений випадок захворювання на дифтерію.