Анатомічне сафарі: у Києві відкрилася резонансна виставка бальзамованих тварин Ґунтера фон Гаґенса [ Редагувати ]
Анатомічне сафарі. Побачити корову, жирафу та слона без шкіри, а ще - порівняти серце бика з людським. У Києві відкрилася резонансна виставка бальзамованих тварин Ґунтера фон Гаґенса. Минулого року німецький анатом уже показав українцям, як виглядають справжні забальзамовані тіла людей.
"Всесвіт тіла: всередині тварин" на власні очі побачила Галина Якушко і вже готова поділитися своїми враженнями.
Ти подивися, скільки в коня має бути різних жилочок, судиночок - це те, як рухається кров.
Володимир на виставку прийшов із донькою. Чоловік сам у захваті, а побачити таке дитині й зрозуміти, як працює організм тварини, - вражень безліч.
Володимир, відвідувач виставки:
Дитина від одного до іншого бігає, дивиться, все запитує, все цікаво. Ти можеш прямо на прикладах пояснити дитині, що це, як воно працює.
Слон, жирафа, горила, кози й корова. Експонати - справжні тварини, тільки без шкіри, суцільні м'язи. Їх забальзамували в німецькому інституті. Метод пластинації (тканини насичують не водою, а полімерами) застосовують майже пів століття, і кращого поки що не винайшли.
Костянтин Морозов, екскурсовод.
Тіло занурюють безпосередньо в ацетон для того, щоб видалити воду та розчинити жири, а потім його кладуть у спеціальні силіконові ванни - силікон покриває тіло, внаслідок чого тіло може повністю зберігати свою будову та форму.
Дивіться, які вони товсті, в той час, як у людини вони разів у три-чотири менші, аніж у даного експоната горили.
А почалося все ось з цієї горили - вона померла в одному із зоопарків Німеччини, після чого тварину передали університету. Відтоді виставку поповнили майже сто експонатів. Цю слониху готували до показу кілька років. Тільки одна її нога важить майже тонну.
Олександра Науменко, адміністратор виставки:
Жодна тварина не була вбита заради виставки - це найголовніше і це найголовніша етична політика цього інституту пластинації. Всі тварини були пожертвувані зоопарками і заповідниками після їх фізичної смерті. Тобто тварини всі померли від тварин, або хвороб, або від старості - і задля науки їх пожертвували цьому інституту.
Триватиме виставка до 31 січня. Квитки краще купувати заздалегідь, бо у виставковому центрі дотримуються правил карантину й пускають відвідувачів невеликими групами.